Poznań/Program „# nie jesteś mi obojętny” – „odsłona 04 #: PułapkaNormy”: Joanna Warsza „The Show Goes On! Teatr, taniec, performatyka Jérôme Bela”

Zdjęcie: Poznań/Program „# nie jesteś mi obojętny” – „odsłona 04 #: PułapkaNormy”: Joanna Warsza „The Show Goes On! Teatr, taniec, performatyka Jérôme Bela”

Jérôm Bel / Theater HORA „Disabled Theater”. Fot. Michael Bause.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach czwartej odsłony programu # nie jesteś mi obojętny, zatytułowanej #Pułapka Normy Centrum Kultury Zamek kontynuuje prezentacje autorskich form teatru angażującego. Tym razem zaprezentuje spektakl Jérôme Bela / Theater HORA Disabled Theater wraz z towarzyszącym mu zestawem wydarzeń kontekstowych i edukacyjnych. Jednym z wydarzeń kontekstowych będzie wykład Koanny Warszy The Show Goes On! Teatr, taniec, performatyka Jérôme Bela.

 

Jérôme Bel, zwany filozofem tańca, już od wczesnych realizacji interesował się granicami teatralnego przedstawienia. W tworzonych przez niego choreografiach reguły tańca i teatru traktowane są jak składnia języka, który poddawany jest analizie a następnie wprowadzany do gry. Jego spektakle, wykonywane z użyciem tańca i słowa przez profesjonalistów i amatorów można postrzegać także jako głos za demokratyzacją tańca, odejściem od wirtuzoerii wykonania jako celu sztuki.

 

We współpracy z aktorami z Theater HORA, Belowi chodzi o stworzenie takiej przestrzeni, gdzie niepełnosprawność nie będzie wykluczona z działań artystycznych czy dyskursywnych, ani też nie będzie się kryć pod parasolem politycznej poprawności, a stanowić będzie element składowy dyskursu, który ma istotną wymowę estetyczną i polityczną.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Centrum Kultury Zamek, Scena Nowa, ul. Św. Marcin 80/82

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close