Spektakle

Poznań/Program „# nie jesteś mi obojętny”/ odsłona 05: #ZmianaPerspektywy

Zdjęcie: Poznań/Program „# nie jesteś mi obojętny”/ odsłona 05: #ZmianaPerspektywy

W ramach piątej odsłony programu # nie jesteś mi obojętny, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu kontynuuje prezentacje autorskich form teatru angażującego. Tym razem będzie można zobaczyć spektakl <em>Theatre</em> austriacko-francuskiego kolektywu SUPERAMAS wraz z towarzyszącym mu zestawem wydarzeń kontekstowych i edukacyjnych.   <em>Theatre</em> traktuje o wizji świata stworzonej za pomocą polityki iluzji. SUPERAMAS zwraca uwagę na interakcje pomiędzy rzeczywistością a fikcją oraz sposobem, w jaki objawia się ona w doniesieniach o bieżących wydarzeniach politycznych. Kolektyw wykorzystuje wygenerowane cyfrowo trójwymiarowe obrazy, które przywodzą na myśl odkrycie perspektywy przez włoskich malarzy XV wieku. Pokazując polityczny wymiar zabiegów formalnych, rysuje niepoprawną politycznie wizję wybuchających w Europie zamieszek, na które interwencją odpowada koalicja krajów arabskich.   Iluzji zapośredniczonego obrazu poświęcona jest też praca wideo<em> The Pixeled Revolution</em> libańskiego artysty Rabiha Mroué, która zaprezentowana zostanie w ramach wydarzeń kontekstowych. Praca ta miała swoją premierę na zeszłorocznym Documenta (13) w Kassel i stała się jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń tego najważniejszego w Europie przeglądu sztuki współczesnej. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych odsłon, z charakterem prac kolektywu SUPERAMAS będzie można zapoznać się podczas poprzedzającego prezentacje spektaklu wykładu „SUPERAMAS. Krytyka reprezentacji, reprezentacja krytyki”, który tym razem poprowadzi dr Joanna Szymajda.   <strong><span style="text-decoration: underline;">Program wydarzeń kontekstowych:</span> </strong> <strong> </strong> 28 października, godz. 18:00 / Scena Nowa <em>SUPERAMAS. Krytyka reprezentacji, reprezentacja krytyki</em> – wykład dr Joanny Szymajdy (Instytut Muzyki i Tańca)   11-17 listopada, godz. 12:00 - 20:00 / Sala Prób (3. piętro) <em>The Pixeled Revolution</em> – instalacja wideo Rabiha Mroué   *** <strong>w ramach programu<em> # nie jesteś mi obojętny</em> także: </strong> 15-17 listopada w godz. 14:00-22:00 / Tuba w Holu Głównym <em>This is Exchange</em> - instalacja Tino Sehgala <em>na wszystkie wydarzenia kontekstowe wstęp wolny.</em> <p align="left"><strong> </strong></p> <p align="left"><strong> </strong></p> Ponadto, podobnie jak przy okazji wcześniejszych odsłon programu <em>#nie jesteś mi obojętny</em>, także tej towarzyszyć będzie instalacja <em>This is exchange</em>, przygotowana przez Tino Sehgala, laureata tegorocznego Złotego Lwa na Biennale w Wenecji.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach piątej odsłony programu # nie jesteś mi obojętny, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu kontynuuje prezentacje autorskich form teatru angażującego. Tym razem będzie można zobaczyć spektakl Theatre austriacko-francuskiego kolektywu SUPERAMAS wraz z towarzyszącym mu zestawem wydarzeń kontekstowych i edukacyjnych.

Theatre traktuje o wizji świata stworzonej za pomocą polityki iluzji. SUPERAMAS zwraca uwagę na interakcje pomiędzy rzeczywistością a fikcją oraz sposobem, w jaki objawia się ona w doniesieniach o bieżących wydarzeniach politycznych. Kolektyw wykorzystuje wygenerowane cyfrowo trójwymiarowe obrazy, które przywodzą na myśl odkrycie perspektywy przez włoskich malarzy XV wieku. Pokazując polityczny wymiar zabiegów formalnych, rysuje niepoprawną politycznie wizję wybuchających w Europie zamieszek, na które interwencją odpowada koalicja krajów arabskich.

Iluzji zapośredniczonego obrazu poświęcona jest też praca wideo The Pixeled Revolution libańskiego artysty Rabiha Mroué, która zaprezentowana zostanie w ramach wydarzeń kontekstowych. Praca ta miała swoją premierę na zeszłorocznym Documenta (13) w Kassel i stała się jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń tego najważniejszego w Europie przeglądu sztuki współczesnej.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych odsłon, z charakterem prac kolektywu SUPERAMAS będzie można zapoznać się podczas poprzedzającego prezentacje spektaklu wykładu „SUPERAMAS. Krytyka reprezentacji, reprezentacja krytyki”, który tym razem poprowadzi dr Joanna Szymajda.

Program wydarzeń kontekstowych:

 

28 października, godz. 18:00 / Scena Nowa

SUPERAMAS. Krytyka reprezentacji, reprezentacja krytyki – wykład dr Joanny Szymajdy (Instytut Muzyki i Tańca)

11-17 listopada, godz. 12:00 – 20:00 / Sala Prób (3. piętro)

The Pixeled Revolution – instalacja wideo Rabiha Mroué

***

w ramach programu # nie jesteś mi obojętny także:

15-17 listopada w godz. 14:00-22:00 / Tuba w Holu Głównym

This is Exchange – instalacja Tino Sehgala

na wszystkie wydarzenia kontekstowe wstęp wolny.

 

 

Ponadto, podobnie jak przy okazji wcześniejszych odsłon programu #nie jesteś mi obojętny, także tej towarzyszyć będzie instalacja This is exchange, przygotowana przez Tino Sehgala, laureata tegorocznego Złotego Lwa na Biennale w Wenecji.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close