Poznań/projekt SPAZIO: Bruno Listopad – warsztat „Reconfigruation”

Zdjęcie: Poznań/projekt SPAZIO: Bruno Listopad – warsztat „Reconfigruation”

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

W dwóch ostatnich tygodniach listopada (16-30.11.2013) Art Stations Foundation / Studio Słodownia +3 będzie gościć kolejną sesję zainicjowanego przez Emio Greco i współtworzonego przez Art Stations Foundation międzynarodowego projektu choreograficznego SPAZIO, którego interdyscyplinarność odzwierciedla charakter sztuki współczesnego tańca. Poznańska sesja poświęcona będzie zagadnieniu (scenicznej i nie tylko) przestrzeni, oraz reżyserii światła w tańcu. Na spotkanie SPAZIO, obok zajęć przeznaczonych dla 6 stypendystów programu, oraz spektakli (premiery Izy Szostak, Agaty Maszkiewicz oraz najnowsze przedstawienie Chorei), a także otwartych dla publiczności wykładów wybitnych polskich artystów i badaczy (szczegółowy program już wkrótce na naszych stronach) złożą się także warsztaty dla szerszej grupy tancerzy. W dniach 18-22 choaching poprowadzi Bruno Listopad. Zajęcia są bezpłatne, zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie uczestników. Aplikacje zawierające CV oraz list motywacyjny po angielsku należy przesyłać do 04.11.2013 na adres info@starybrowarnowytaniec.pl z dopiskiem SPAZIO BRUNO. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc nie decyduje kolejność zgłoszeń – o zakwalifikowaniu na warsztat poinformujemy do 08.11.2013.

Bruno Listopad: „W ramach warsztatów będziemy badać, w jaki sposób można generować ruch poddając się niepewnemu stanowi właściwemu dla ciała, które jest „dla siebie obce”. Zostanie to osiągnięte poprzez asocjacyjne, empatyczne i binarne ćwiczenia podważające granice ciała oraz badające relacje pomiędzy „sobą” a „innym”, intuicją a kontrolą, chaosem a ładem. Zbadamy jak fikcja (tworzenie własnej sytuacji), ograniczenie (stanowienie własnych granic), pogrążanie się w chaotycznych stanach (poddawanie się chaosowi i reorganizowanie swojego życia/panowanie nad tym procesem), przypadek (otwarcie na przypadek i postrzeganie go jako okazji do myślenia asocjacyjnego) oraz niepewność (niestabilność/dysfunkcja) mogą generować alternatywny materiał ruchowy, który można bezpośrednio wykorzystać w nowo powstających kompozycjach. Podczas zajęć przejdziemy od łagodnej rozgrzewki opartej na relaksacji do bardziej intensywnych badań fizycznych i kinetycznych. Ćwiczenia będą wykonywane zarówno indywidualnie jak i grupowo. Będziemy mieć możliwość czerpania natchnienia bezpośrednio z naszego własnego doświadczenia ruchu a także z obserwowania siebie nawzajem.”

Bruno Listopad jest choreografem, mentorem i niezależnym kuratorem, który studiował taniec i sztuki piękne. Zadebiutował w Holandii w 1998 r. podczas Holland Dance Festiwal. Otrzymał szereg ważnych nagród, m.in. Nagrodę za interpretację Prix Volinine, Nagrodę Ribeira da Fontego, Amsterdam Encouragement Prze oraz Philip Morris Art Prize. Jego dzieła wystawiano na zlecenie Korzo Producties, Dansateliers, Acarte, Productiehuis Zeebelt, CCB, NAi, Productiehuis Rotterdam (Rotterdamse Schouwburg), Holland Dance Festival, Springdance Festival, Krisztina de Châtel, Ballet Gulbenkian, Rotterdam-Porto Cultural Capitals 2001, Dance Works Rotterdam, Nye Carte Blanche, Het Nationale Ballet, Museum Boijmans van Beuningen oraz Something Raw Festival. Był jednym z dyrektorów instytutu badawczego Danslab oraz jednym z kuratorów wystawy performansu w przestrzeni sztuki TENT Rotterdam. Prowadzi zajęcia w instytucjach takich jak ArtEZ Master of Choreography, Master Artistic Research KABK i SNDO School for New Dance Development.

Uczestników prosi się o zabranie strojów do ćwiczeń w pełni zakrywających kończyny (bluzy, spodnie), skarpet antypoślizgowych i, jeśli to możliwe, ochraniaczy na kolana.

Godziny warsztatu: 10-13.

SPAZIO

SPAZIO to europejski program edukacyjno-artystyczny dla młodych choreografów; jego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki tańca współczesnego. Ambicją SPAZIO jest stworzenie nowego pokolenia twórców tańca – ludzi bogatszych o interdyscyplinarną wiedzę, myślących w perspektywie współczesnej sztuki, gotowych wprowadzać nowe idee na swoje narodowe sceny. Projekt SPAZIO powstał z inicjatywy wybitnego choreografa Emio Greco i jego International Choreographic Arts Centre w Amsterdamie, we współpracy z takimi ośrodkami jak; CSC Dance House w Bassano del Grappa we Włoszech, Croatian Institute for Movement and Dance w Zagrzebiu oraz Art Stations Foundation w Poznaniu. Merytorycznym opiekunem programu SPAZIO w Polsce została Jadwiga Majewska – krytyczka i teoretyczka tańca, wykładowca UJ, kuratorka międzynarodowych projektów edukacyjnych i artystycznych.

Spazio EU (miniaturka)    Spazio IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close