Poznań/projekt SPAZIO: Master Class z Leszkiem Bzdylem

Zdjęcie: Poznań/projekt SPAZIO: Master Class z Leszkiem Bzdylem

Projekt: Grzegorz Laszuk.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 5-9 listopada listopada Art Stations Foundation zaprasza do Starego Browaru na otwarty Master Class z Leszkiem Bzdylem w ramach pierwszego tygodnia projektu SPAZIO w Poznaniu.

Warsztat, który chciałbym zaproponować powinien być tak samo niedookreślony, jak cały dorobek Teatru Dada von Bzdülöw: tańcząc myślę o teatrze / tworząc teatr myślę ciałem tańczącym. Zapewne to nazbyt szerokie zagadnienie, ale tylko w ten sposób taniec i teatr stają się dla mnie interesującą przestrzenią sztuki, tylko w tej rozległej dwoistości znajduję inspirację i ochotę na ostateczne spotkanie z widzem. 25 lat moich doświadczeń wynikających z tego dwu-wektorowego napięcia wydaje się być jakimś nieskończonym bogactwem, którym należy się dzielić. Z drugiej strony jednak, owe 25 lat doświadczeń mówi, że to co wczoraj zdefiniowane, dzisiaj musi być zweryfikowane. A zatem będziemy definiować i weryfikować… Zapraszam na zajęcia penetrujące naturalność i precyzję frazy tanecznej. Korzystać będziemy z systemów wypracowywanych przez lata w Teatrze Dada: korelacja oddechu i ruchu, preparacja i akcja, wielokierunkowość impulsów oraz radość energetycznego przepływu.

Leszek Bzdyl

SPAZIO jest powstałym z inicjatywy Emio Greco europejskim programem edukacyjno-artystycznym dla młodych choreografów, którego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki współczesnego tańca.

Ideą programu jest wykreowanie nowego pokolenia twórców tańca wzbogaconych o interdyscyplinarną wiedzę i poszerzoną perspektywę na współczesna sztukę, gotowych wprowadzić nowe jej rozumienie i standardy na swe narodowe sceny.

W ramach projektu w ciągu najbliższego roku grono młodych choreografów będzie spotykać się na dwutygodniowych laboratoryjnych sesjach w partnerskich krajach projektu.

Każda z sesji SPAZIO skupiona jest wokół przewodniego tematu – dramaturgia, innowacyjne sposoby doskonalenia pracy z ciałem i kreacji, nowe technologie w tańcu oraz reżyseria światła i sztuki wizualne/scenografia.

Polską uczestniczką SPAZIO 2012 jest Iza Szostak.

W pierwszych 2 tygodniach listopada Stary Browar będzie gościł trzecią (po Bassano del Grappa i Amsterdamie) sesję SPAZIO skupioną szczególnie na zagadnieniu (scenicznej) przestrzeni oraz reżyserii światła w tańcu.

Na poznańskie spotkanie SPAZIO złożą się: laboratorium reżyserii światła dla 6 stypendystów programu, poranne lekcje taneczne dla profesjonalistów (m.in. prowadzone w pierwszym tygodniu przez Leszka Bzdyla!) oraz OTWARTE DLA WSZYSTKICH wykłady i dyskusje z zaproszonymi gośćmi i artystami – m.in. z Leszkiem Mądzikiem czy profesorem Jerzym Gurawskim!

Merytorycznym opiekunem poznańskiej sesji SPAZIO jest Jadwiga Majewska.

05-09.11.2012 / 10:00-12:30 / Studio Słodownia +3 / zajęcia otwarte TYLKO dla profesjonalnych tancerzy.

Zgłoszenia
Zajęcia otwarte tylko dla profesjonalnych tancerzy. Liczba miejsc ograniczona – zgłoszenia j.lesnierowska@artstationsfoundation5050.com

Szczegółowe informacje
www.starybrowarnowytaniec.pl
www.artstationsfoundation5050.com

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Półwiejska 42, 61-888 Poznań, PL / tel. +48 61 859 61 29 / fax +48 61 859 61 21
www.artstationsfoundation5050.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3, w godz. 10.00-12.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close