Poznań/projekt SPAZIO: Master Class ze Sjoerdem Vreugdenhilem

Zdjęcie: Poznań/projekt SPAZIO: Master Class ze Sjoerdem Vreugdenhilem

Projekt: Grzegorz Laszuk.

Wersja do druku

Udostępnij

W pierwszych 2 tygodniach listopada Stary Browar w Poznaniu będzie gościł sesję zainicjowanego przez Emio Greco projektu edukacyjnego SPAZIO – projektu, którego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki współczesnego tańca. Poznańskie spotkanie poświęcone jest zagadnieniu (scenicznej i nie tylko) przestrzeni oraz reżyserii światła w tańcu.

Na poznańskie spotkanie SPAZIO obok zajęć przeznaczonych dla 6 stypendystów programu i otwartych także dla publiczności wykładów wybitnych polskich artystów (szczegółowy program znajdziecie tutaj) zapraszamy zawodowych tancerzy na otwarte poranne lekcje taneczne dla profesjonalistów.

W drugim tygodniu SPAZIO (12-16 listopada, 10:00-12:30) odbędą się zajęcia master class Sjoerda Vreugdenhila, oparte o technologie improwizacyjne Williama Forsythe’a. Z uwagi na bardzo ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach (tylko 6 wolnych miejsc) prosimy nadsyłać zgłoszenia (zawierające zawodowe CV) do wtorku 30. października na adres info@starybrowarnowytaniec.pl.

Sjoerd Vreugdenhil – absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz Rotterdam Dance Academy. Zawodową karierę zaczynał w zespole Introdans w Arnhem i w Scapino Ballet w Rotterdamie. Solista Ballet Zurich i przez 6 lat Ballett Frankfurt, w ramach którego w 2002 roku zadebiutował także jako choreograf pokazywanym w ramach festiwalu CADANCE w Hadze spektaklem Fat Peggy’s Sober Property, którym ujawnił swój talent do łaczenia tańca, teatru i sztuk wizualnych. Debiutancki spektakl jeszcze tego samego roku został uznany za jedną z najciekawszych holenderskich propozycji sezonu 2002/2003. Od tego momentu spektakle Sjoerda były wielokrotnie prezentowane na międzynarodowych festiwalach i nagradzane. W międzyczasie artysta ukończył także kurs architektury w Rietveld Academy w Amsterdamie, co niezwykle wzbogaciło jego świadomość i pracę nad scenicznym obrazem. W 2004 r. Vreugdenhil został choreografem-rezydentem Danshuis Limburg. Sjoerd jest autorem kilkudziesięciu spektakli i instalacji; obok własnych projektów tworzył choreografie m.in. dla Dansgroep Krisztina de Chatel, Scapino Ballet, Staatsoper unter den Linden w Berlinie, ZUKT Hochschule Frankfurt am Main i Dansgroep Amsterdam.

vimeo.com/11377678
vimeo.com/10288036

Szczegółowe informacje
www.starybrowarnowytaniec.pl
www.artstationsfoundation5050.com

Projekt SPAZIO jest możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej (EU Culture Programme)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close