Poznań/Projekt„5 zmysłów. eMOTION”: Konferencja „Człowiek w świecie fizycznym i metafizycznym”

Zdjęcie: Poznań/Projekt„5 zmysłów. eMOTION”: Konferencja „Człowiek w świecie fizycznym i metafizycznym”

Fot. Tomasz Piotrowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Konferencja podejmuje  rozważania o ideach łączących różne dziedziny naukowe w kontekście połączenia materii i energii oraz integracji cielesności, intelektualności i duchowości człowieka poprzez perspektywę sztuki tańca.

Konferencja naukowa projektu 5 zmysłów eMOTION będzie platformą wymiany myśli dotyczących wybranych idei różnych dyscyplin naukowych, ich wzajemnych relacji i elementów wspólnych oraz ich odniesienia do sfery metafizycznej funkcjonowania człowieka.

Wydarzenie to połączy środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w kontekście pytania o kondycję duchowości człowieka w stosunku do jego miejsca w świecie współczesnym i postawy wobec stawianych przez niego wyzwań. Będzie to konfrontacja rozważań o tym, co materialne i niematerialne, metafizyczne i fizyczne. Będzie to także spotkanie ducha i intelektu, sztuki i nauki, a także dziedzin i dyscyplin humanistycznych i ścisłych. Holistyczne spojrzenie na człowieka zostanie podkreślone przez nawiązanie do sztuki tańca, czyli wyjątkowego medium komunikacji włączającego i integrującego wszystke sfery funkcjonowania istoty ludzkiej w kontekście jej cielesności, intelektualności, emocjonalności i duchowości.

Prelegentami konferencji będą:

 

prof. dr hab. Marian Golka, Instytut Socjologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

prof. dr hab. Waldemar Łazuga, Instytut Historii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

prof. dr hab. Aleksander Mikołajczak, Międzykierunkowe Indywidualne Studia Humanistyczne, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

prof. dr hab. Piotr Pierański, Instytut Fizyki, Politechnika Poznańska

ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW

prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs, Instytut Fizyki, Politechnika Wrocławska

prof. Ewa Wycichowska, Zakład Tańca, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

dr Agnieszka Jelewska, Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

dr Maciej Błaszak, Instytut Filozofii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Aleksandra Kowalska, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Maria Krupecka, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

Andrzej Saramowicz, Polska Fundacja Sufich im. Dżelaladdina Rumiego

Maria Skommer, Zakład Psychologii Klinicznej, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Moderator: Beata Grudzińska

Zaproszeni prelegenci – wybitni specjaliści różnych dziedzin nauki i sztuki, a także przedstawiciele filozofii i teologii różnych religii oraz reprezentanci polityki społecznej spotkają się na wyjątkowej platformie wymiany myśli. Dyskusja ta jest w założeniu organizatorów głównym i kulminacyjnym punktem konferencji. Przedmiotem dyskursu będzie szeroko pojęta integracja i nastawienie interdyscyplinarne jako sposób przekraczania barier w komunikacji między ludźmi i środowiskami, a także pokonywania wewnętrznych trudności przeszkadzających w indywidualnym rozwoju człowieka.

Zaproszeni goście specjalni, a także uczestnicy konferencji będą świadkami niezwykłej wymiany poglądów autorytetów naukowych różnych dziedzin i poszukiwania wspólnych elementów łączących mistycyzm, sztukę i naukę.

Udział w  konferencji jest bezpłatny.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu 5 zmysłów eMOTION dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, środki PFRON będące w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Wojewodę Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański, a także mecenasów projektu: Bank Zachodni WBK S.A., Dalkia Poznań oraz Fundację PZU.

Więcej informacji na temat konferencji znaleźć można na stronie internetowej projektu 5 zmysłów eMOTIONwww.5zmyslow.pl lub pod mailem info@5zmyslow.pl i numerem telefonu 692 499 810.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Poznań: Aula Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. Kutrzeby 10, w godz. 10.00-19.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close