Poznań/PTT: „Tajemnica przetrwania/ i opowiesz synowi swemu – Hagada” – wykład Piotra Sztymy + spektakl „Minus 2” Ohada Naharina

Zdjęcie: Poznań/PTT: „Tajemnica przetrwania/ i opowiesz synowi swemu – Hagada” – wykład Piotra Sztymy + spektakl „Minus 2” Ohada Naharina

Fot. M. Maruszak

Wersja do druku

Udostępnij

22 marca godz. 19.00 w WSNHiD odbędzie się kolejny projekt edukacyjny w ramach cyklu organizowanego przez uczelnię we współpracy z Polskim Teatrem Tańca. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany spektakl Minus 2 w choreografii Ohada Naharina. Przedstawienie Polskiego Teatru Tańca poprzedzi wykład Tajemnica przetrwania /      i opowiesz synowi swemu – Hagada. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można odbierać od najbliższego wtorku (13 marca) w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4).

 Harmonogram wydarzenia:

19.00 – wykład Tajemnica przetrwania / i opowiesz synowi swemu – Hagada
20.00 – spektakl Minus 2

 

Opis wykładu: Tajemnica przetrwania/ i opowiesz synowi swemu – Hagada

 

 Wykład przybliży historię żydowskiego święta Pesach, podczas którego zgodnie z tradycją wykonywana jest pieśń Echad Mi Yodea, występująca również w spektaklu Minus 2 Ohada Naharina. Prelekcja wskaże nawiązania między terminami występujący w utworze i ich uobecnieniem w przedstawieniu Polskiego Teatru Tańca.

Prowadzanie: Piotr Sztyma

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Aula Artis przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, ul. Kutrzeby 10

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close