Poznań: „Rozmównica na żywo – Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?”

Zdjęcie: Poznań: „Rozmównica na żywo – Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?”

Rozmównica na żywo - Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?, materiały promocyjne

Cykl rozmównic w Polskim Teatrze Tańca odkrywa nieoczywiste związki tańca z nauką i sztuką. Artyści odchodzą pozornie daleko od swojej codziennej działalności, by porozmawiać o spektaklach tańca odbywających się poza teatrem – w naturze, w przestrzeni miasta, w sztukach wizualnych, w relacjach społecznych, w astrofizyce, w polityce, w filozofii.

Wersja do druku

Udostępnij

Rozmównica 18 września odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – największej w Polsce imprezy promującej efekty wydatkowania środków unijnych.

Dlatego pretekstem do rozmowy będzie nowa siedziba PTT, która obecny kształt zawdzięcza dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Jednak głównym temat to teatr – Polski Teatr Tańca – któremu siedziba służy.

Twórcy opowiedzą o programowej wizji, repertuarze i niezwykle różnorodnych działaniach artystycznych, które nieustannie proponują i które dzięki nowej przestrzeni mogą rozwijać.

A skąd tytuł rozmównicy?

„Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?” – Chcemy porozmawiać trochę o samym gatunku teatru tańca, jego narodzinach w Niemczech, jego autorskich obliczach w Polskim Teatrze Tańca i szerzej, o polskich koncepcjach tej sztuki, osadzając naszą działalność zarówno w tradycji, jak i na mapie polskiej sceny tańca. 

Spotykamy się w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu. Byłoby idealnie, gdyby wcześniej zechcieli się Państwo z nami zwiedzić naszą nową przestrzeń – zapraszamy do spacerów po teatrze z przewodnikiem, czyli pracownikiem naszego teatru, w 3 grupach, według następującego planu: 

14.00 – I grupa – Robert Chodyła

15.00 – II grupa – Anna Koczorowska

16.00 – III grupa – Michał J. Stankiewicz

Następująca w finale Dnia Otwartego Funduszy Europejskich rozmównica ma być okazją do zadania wszelkich pytań, które nasuwają się widzom w związku z działalnością teatru, a także do podzielenia się wrażeniami i emocjami, które pojawią się podczas pełnego atrakcji dnia.

Gośćmi rozmównicy będą wyjątkowo gospodarze: Koordynator ds. Produkcji i Edukacji Robert Chodyła, Specjalista ds. PR Anna Koczorowska oraz menadżer Alicja Hafke.

Wstęp wolny.

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik „Taniec”.

Zespól artystyczny Polskiego Teatru Tańca prezentuje tego dnia o godz. 19.00 spektakl Kurka Wodna albo urojenie w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej w Regionalnym Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: ul. Stanisława Taczaka 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close