Dyskusja

Poznań/Rozmównica na żywo w Polskim Teatrze Tańca: Metamorfozy ciała. Związki queer i tańca

Zdjęcie: Poznań/Rozmównica na żywo w Polskim Teatrze Tańca: Metamorfozy ciała. Związki queer i tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Rozmównicę na żywo, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godz. 17.00.

Autentyczność, naturalność, tożsamość, indywidualizacja to kategorie i wartości, przez pryzmat których postrzegamy ciało. Coraz częściej zaczynamy w nim widzieć przestrzeń wolności i kreacji. Ciało, poddane świadomej transformacji, staje się komunikatem, dziełem sztuki, scenicznym alter ego.

W jakie relacje wchodzimy ze swoją cielesnością w grze o tożsamość i podmiotowość Czym są ciała pomiędzy i z jakich powodów konstruujemy swoje alternatywne tożsamości Nagość, temat płci kulturowej, ambiwalencja płci, ciała androgyniczne, post i ponadpłciowe – na ile te motywy żyją w teatrze tańca i współczesnej choreografii W jakim stopniu stereotyp homoseksualizmu wpływa na postrzeganie tancerzy jako środowiska i grupy twórczej Czy można zgodzić się z tezą, że taniec feminizuje mężczyzn

Do dyskusji poruszającej zagadnienia określane zbiorczym mianem kultury queer zaprosiliśmy gości, którzy spojrzą na temat z odmiennych, dopełniających się perspektyw. Spotkamy się z Moniką Błaszczak, artystką interdyscyplinarną, absolwentką Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie, która w swoich praktykach choreograficznych porusza światy feminstyczne i queerowe. Kolejnym rozmówcą będzie Lola Eyeonyou Potocki drag performerka, aktywistka, artystka wizualna, wyznawczyni queer, art of living i gender bender. Artystka występowała m.in. na festiwalu Generator Malta, festiwalu Animator, w ramach cyklicznego wydarzenia Twój drag brzmi znajomo. Będziemy także gościć Arka Kluka, geja – aktywistę, założyciela i byłego prezesa Grupy Stonewall. To poznańskie stowarzyszenie walczy o prawa osób LGBT+ i dba o widoczność tęczowych tematów w kulturze. Od 2015 roku organizuje festiwal Poznań Pride Week oraz marsze równości.

Organizatorzy zapraszają do eksplorowania bajecznie kolorowych pograniczy teatru tańca i wspólnego kwestionowania stereotypów podczas sierpniowej rozmównicy!

Prowadzenie: Anna Koczorowska i Robert Chodyła

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik TANIEC.

Wstęp wolny.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close