Poznań/SBNT 2019: Marysia Stokłosa „Ciało poznaje świat” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat

Zdjęcie: Poznań/SBNT 2019: Marysia Stokłosa „Ciało poznaje świat” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

W poznańskim Starym Browarze Marysia Stokłosa poprowadzi warsztaty dla rodziców i dzieci, zatytułowane Ciało poznaje świat. Będzie to okazja do rodzinnego twórczego działania i pracy w grupie. Taniec posłuży tu jako przewodnik w poznawaniu własnego ciała, ciał bliskich sobie osób, a także w byciu razem.

Celem warsztatu jest zainteresowanie młodych uczestników i ich rodziców pracą z ciałem i choreografią. Zajęcia będą się składały z energetycznej rozgrzewki, a następnie z zadań opartych na improwizacji ruchowej, grach choreograficznych, ćwiczeniach na wyostrzenie zmysłów i elementów pracy z dotykiem. Uczestnicy będą uczyć się opisywania ruchu słowami i rysunkiem, rozwijania myślenia poetyckiego, a także łączenia wewnętrznych odczuć z ekspresją. Podczas zajęć poznają również proste metody rozluźniania ciała, przydatne do radzenia sobie z codziennym stresem.

Bilety: 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w portalu Bilety24

Więcej na stronie organizatora

Marysia Stokłosa – ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. Jest autorką spektakli – Wychodząc od działania, Złote Demony (premiera w MCK Nowy Teatr w Warszawie), Wylinka (premiera w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Intercontinental, MaMa Perform, Prawa Półkula, Vacuum – prezentowanych na festiwalach sztuk performatywnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Finlandii, Francji, Rosji i USA. Maria Stokłosa jako prezeska Fundacji Burdąg jest aktywną nauczycielką i organizatorką projektów edukacyjnych w dziedzinie tańca współczesnego i choreografii. Od 2015 roku w Centrum w Ruchu w Warszawie wraz z Magdą Ptasznik i Renatą Piotrowską-Auffret organizuje i prowadzi roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum. Od 2017 roku prowadzi seminarium w ramach Programme Area ConTempOhr. Mediating Contemporary Music na wydziale Focus Area Science & Art. przy Uniwersytecie w Salzburgu oraz University Mozarteum Salzburg. Przez cztery lata była przewodniczącą Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca. W 2018 roku na zaproszenie MCK Nowy Teatr w Warszawie rozpoczęła autorski program zajęć z dziećmi Ciało w Działaniu. Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci pracą z ciałem i choreografią, a także wskazanie na potencjał tych praktyk w twórczym rozwoju i radzeniu sobie ze stresem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close