Poznań/SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny: Krystyna LAMA Szydłowska – warsztat „Dialog poprzez ruch”

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny: Krystyna LAMA Szydłowska – warsztat „Dialog poprzez ruch”

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Celem warsztatu jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail. Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl.

Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość? Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

Krystyna Szydłowska studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek taniec). W latach 1997–2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu Fouette w Poznaniu, a od 2009 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała z Witoldem Jurewiczem przy spektaklu W, Januszem Orlikiem (Not perfect) oraz Natalią Draganik (Prowincje). Zaangażowana w taneczną pracę z dziećmi od 2009 roku w pracowni Pluszarnia. Prowadziła warsztaty w ramach tanecznego obozu dla dzieci w Niechorzu. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca klasycznego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat w Pracowni Artystycznej Dell’Arte. Pracowała jako instruktorka zajęć z ruchu scenicznego podczas warsztatów teatralnych w Teatrze Polskim w Poznaniu. Angażuje się w liczne wolontariaty, m.in. podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tańca w Bytomiu, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie Zdroju, Festiwalu Malta w Poznaniu. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju, jak łączenie tańca z projektowaniem mody. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych, m.in. z: Maciejem Kuźmińskim, Januszem Orlikiem, Dawidem Lorencem, Igorem Podsiadłym, Witoldem Jurewiczem, Anną Krysiak, Carlosem Rodero, Bernadett Jobbágy, Uri Ivgi, Keren Levi, Guido Verwer, Isabelle Shad. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem. Taneczną pracę z dziećmi traktuje jako jedno z najbardziej rozwojowych i wymagających wyzwań.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close