Poznań/SBNT dla Dzieci 2016: Iza Szostak „Co ich porusza?” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci 2016: Iza Szostak „Co ich porusza?” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec dla dzieci zaprasza na warsztat dla dzieci i ich rodzin Co ich porusza?, który poprowadzi Iza Szostak.

W jaki sposób pokazać ruchem skaczącą ciężką piłkę, a jak lekką dmuchaną?
Co można zatańczyć, kiedy przykleją nam się buty do podłogi?
Jak dzieci i rodzice mogą tworzyć wspólne opowiadanie tylko ruchem?
Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie wspólnych zabaw ruchowych.

Warsztat ma na celu wypracować świadomość ciała, muzykalność, koordynację ruchową i kreatywność. Dzieci wraz z rodzicami poprzez zaangażowanie w zadania teatralno-taneczne będą miały możliwość rozwinąć naturalną potrzebę ruchu i ekspresji. Dzięki warsztatom dowiedzą się, co to znaczy odczuwać ciało, przestrzeń, ciężar i czas w otaczającym ich świecie. Rozbudzą swoją wyobraźnię, poczucie własnej wartości i współodpowiedzialności.

Zajęcia dla dzieci  w wieku od lat 5 do lat 7  wraz z opiekunami.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail :
dzieci@starybrowar
nowytaniec.pl

Iza Szostak – tancerka, choreografka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Projekt Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z: Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Anną Holter, Taldans, Komuną//Warszawa, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Isabelle Schad. Autorka spektakli: Karmi go, Feedback, From culture to nature, The glass jar next to the glass jar, RE//MIX Merce Cunningham, Ciało. Dziecko. Obiekt., Wizytatorki, Europa. Śledztwo, Balet koparyczny. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Niemczech, Portugalii, Chinach, Islandii i Polsce. Współpracuje z artystą wizualnym i eksperymentalnym muzykiem – Kubą Słomkowskim. Współtworzy Centrum w Ruchu. W swojej praktyce choreograficznej powołuje się na ruch autentyczny, choreologie oraz improwizacje. Interesuję ją sprawczość ciała i obiektów, antropologia, sztuki wizualne, praca z pamięcią, zmysłami i biograficzność. Prowadzi szkołę tańca dla dzieci na warszawskim Mokotowie oraz regularne zajęcia tańca dla seniorów w Wawrze w Warszawie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close