Poznań/SBNT dla Dzieci 2017: Monika Kiwak „1/2” – warsztaty dla pedagogów tańca współczesnego

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci 2017: Monika Kiwak „1/2” – warsztaty dla pedagogów tańca współczesnego

Monika Kiwak, Festiwal Sztuka Szuka Malucha 2017 Fot. Jagoda Vasco

Wersja do druku

Udostępnij

W ramachcyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci Monika Kiwak zaprasza na warsztat dla pedagogów tańca współczesnego z doświadczeniem w pracy z dziećmi od 6 do 10 roku życia. Wstęp wolny – obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: cialotanczace@gmail.com.

Prowadząca o warsztacie:

Od dawna mam potrzebę spotkania z pedagogami tańca pracującymi z dziećmi i/lub rodzinami w obszarze improwizacji. Szczególnie interesuje mnie temat dramaturgii warsztatu/ lekcji oraz improwizacji jako jednej z metod ich prowadzenia. W swojej pracy inspiruję się m.in. praktyką włoskiego duetu Segni Mossi, łączącego znak graficzny z ruchem. W trakcie naszego spotkania podzielę się tym doświadczeniem. Mam przekonanie, że dzielenie się swoimi praktykami jest jedną z dobrych i przyjemnych form uczenia się, dlatego proponuję spotkanie dla profesjonalistów, na którym uczymy się od siebie wzajemnie. Każdy uczestnik warsztatu ma do dyspozycji 25 minut: 15 minut na podzielenie się własną praktyką nauczania i 10 minut na pytania od grupy. Formuła zagospodarowania czasu jest dowolna: prezentacja, ćwiczenia w parach, performans, PechaKucha, wykład i inne. Do dyspozycji każdego uczestnika jest: sala z podłogą baletową, telewizor z podłączeniem do laptopa, sprzęt nagłaśniający, kawa, herbata, woda.

Zapraszam także na warsztat dla rodzin i kropka, który poprzedzi nasze spotkanie. Na jego podstawie opowiem o dramaturgii warsztatu. Podzielę się także jedną ze swoich ostatnich złych decyzji w zakresie eksperymentowania z improwizacją dla dzieci.

Więcej o warsztacie I kropka

Monika Kiwak – magister filologii polskiej i magister wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka wydziału tańca w Performers House (Dania), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego (Narodowe Centrum Kultury), uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering® (Słowacja, Polska 2011 – 2015). W 2013, 2015 i 2017 roku otrzymała stypendium na udział w Alternatywnej Akademii Tańca, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Była rezydentką projektu Dance Move Cities (Kraków, Ryga 2013 – 2014). W 2017 roku otrzymała stypendium na odbycie wizyty studyjnej i warsztat Segni Mossi w Rzymie, dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Od 2008 do 2015 roku tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, praktykując improwizację z podejściem BMC®. Zafascynowana jest anatomią i motoryką ruchu. Z pasją pracuje zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi oraz rodzinami.

Spotkanie jest możliwe dzięki stypendium rezydencyjnemu w Segni Mossi przyznanemu Monice Kiwak przez Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close