Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2017: Krystyna LAMA Szydłowska „Radość w ruchu” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2017: Krystyna LAMA Szydłowska „Radość w ruchu” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Taniec dla Dzieci Krystyna LAMA Szydłowska poprowadzi warsztaty Radość w ruchu dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami. Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.

Koszt: wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail:

m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com

Prowadząca o warsztacie:

Wspólnie doświadczymy kreatywnej zabawy zwiększającej świadomość ciała. To nasza bezkompromisowa propozycja dla Roztańczonych Rodzin. W trakcie zajęć będziemy szukać tańca w codziennych czynnościach jak np. mycie zębów, gotowanie czy spacer do szkoły, czy przedszkola. Sprawdzimy, jak dużo frajdy można odnaleźć w życiu powszednim, czy możemy spróbować wpleść więcej tańca do życia codziennego i czy można stworzyć z rodziców żywy plac zabaw. Warsztat jest dla wszystkich rodzin, którzy odnajdują radość w ruchu z i dla tych, którzy ciągle jej szukają.

Krystyna Lama Szydłowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca) oraz stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca 2015 w Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Aktualnie studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia).W latach 1997–2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu „Fouette” w Poznaniu, a od 2009–2012 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała między innymi z Isabelle Shad przy spektaklu Collective Jumps, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi Up side down, Janem Komasą i Mikołajem MIkołajczykiem Ksenofonia. Symfonia dla Innego oraz z Januszem Orlikiem, Witoldem Jurewiczem, Teatrem Fuzja i wieloma innymi. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych, tworzy własne choreografie (How to grow, Rytm przestrzeni); działa na pograniczu dyscyplin (Długi stół – posiłek performatywny przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA, by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym, co już wiedzą. W 2015 roku stworzyły pierwszy spektakl Banalnie łatwy trik i chwilę później Syrenadę. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju i techniki. Łączy taniec z wszystkim innym co tylko możliwe, by znaleźć nowe drogi i rozwiązania. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim prawdy i jego autentyczności. Z uczniami stara się pracować nad poszerzeniem świadomości ciała poprzez zwiększenie jego kreatywności.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close