Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2017: Krystyna LAMA Szydłowska „Złap mnie” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2017: Krystyna LAMA Szydłowska „Złap mnie” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Taniec– Roztańczone Rodziny dla Dzieci Krystyna LAMA Szydłowska poprowadzi warsztaty Złap mnie dla dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami. Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.

Koszt: wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Prowadząca o warsztacie:

Założeniem warsztatu jest wspólna aktywności poprzez ciało i dotyk. Razem poszukamy różnych sposobów na zabawę, która zarówno rozwija jak i zbliża do siebie obie strony. Dzieci w tym wieku przede wszystkim potrzebują nowych bodźców i eksperymentują z  własnym ciałem i jego możliwościami. Istotną częścią warsztatu będzie kontakt z rówieśnikami, który stwarza okazję do obserwacji i uczenia się od siebie nawzajem. Spotkajmy się i wspólnie stwórzmy żywy plac zabaw dla naszych pociech.

Krystyna Lama Szydłowska – absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia). Pracowała między innymi z Isabelle Shad przy spektaklu Collective Jumps; Daliją Aćin Thelander i Keren Levi przy Up side down; Janem Komasą i Mikołajem Mikołajczykiem przy widowisku Ksenofonia. Symfonia dla Innego; Martą Górnicką przy spektaklu Hymn do miłości oraz z Januszem Orlikiem i Teatrem Fuzja. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (z takimi artystami, jak m.in. Andrew Morrish, Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier, Jared Gradinger, Angela Schubot). Tworzy własne choreografie (How to grow, Rytm przestrzeni, Pamiętniki z wakacji, Pogłos). Działa na pograniczu dyscyplin (Długi stół – posiłek performatywny oraz Limbo przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA, by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym, co już wiedzą (Banalnie Łatwy Trik i Syrenada). Życiowo i zawodowo od zawsze związana jest z Poznaniem, a od 2015 współtworzy Miejsce Kultury – Centrum Amarant. Szuka nieskończoności w ruchu, ale przede wszystkim prawdy i jego autentyczności. Najbardziej lubi improwizować, zawsze i wszędzie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close