Poznań/ SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Dana Chmielewska „Nudy na pudy” – warsztaty dla dzieci 6-8 lat i opiekunów

Zdjęcie: Poznań/ SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Dana Chmielewska  „Nudy na pudy” – warsztaty dla dzieci 6-8 lat i opiekunów

Fot. © Jakub Wittchen dla Starego Browaru

Wersja do druku

Udostępnij

 W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla DzieciRoztańczone Rodziny 2018 Dana Chmielewska poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku  od lat 6 do lat 8 wraz z opiekunami.

O warsztatach:

Gryzdanie, bleblanie, myślenie o niebieskich migdałach, szukanie dziur w serze – to zabijacze nudy, bezproduktywne czynności, które jednak, bardzo często stają się początkiem niesamowitej przygody.

A gdzie mieszka nuda? Czy rośnie jak drzewo czy raczej powiększa się jak balon? Spada na nas czy raczej się w nią wdeptuje? Gdzie nudę czuć najbardziej? Warsztat da czas, by nudę poznać, oswoić i wytrenować. Da przestrzeń również na chaos i bałagan – które są potrzebne, by mogło powstać z nich coś nowego. Uczestnicy będą wędrować między tymi stanami i obserwować swoje wrażenia. Będą podróżować między światem wyobraźni i światem rzeczywistym, biorąc z każdego z nich to, co nim przydatne i dowiadując się, że jeden nie może istnieć bez drugiego.

Podążając za naturalną umiejętnością dzieci do tworzenia światów, znaczeń, sytuacji w czasie rzeczywistym, będziemy przenosić strategie używane przez nie w zabawie i starać się przenieść je na wymiar tańca i ruchu. I tak, w tańcu, będziemy tworzyć „coś” z „niczego”, „gryzdać” ruchem, „bleblać” całym ciałem, łączyć kropki i tworzyć z nich niesamowite ruchowe kształty i krajobrazy, które staną się, być może, kanwą dla najwspanialszych opowieści. W najprostszych słowach – zajmiemy się wrażeniami, odczuciami i opowiadaniem historii.

Wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl
Zbiórka uczestników przed wejściem do Studio Słodownia +3.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i i obuwia na zmianę (jeśli tańczyć będą w budynku).

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail:m.maciejewski@art stationsfoundation5050.com

Dana Chmielewska – tancerka, performerka, animatorka kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierunku Taniec (Dance And Body Studies) w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Ukończyła Roczny Kurs Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca oraz Miasta Gdańska w zakresie kultury. Realizuje projekty performatywne, choreografuje, bierze udział w projektach interdyscyplinarnych. Uczy jogi dla dzieci oraz rozwija własną praktykę pedagogiczną w projekcie Dance Your A** Off.

Wybrane projekty: Wychylenie – debiut choreograficzny, wraz z Anielą Kokoszą, (2017) Pożywka dla wyobraźni – performans site-specific w ramach wystawy Maji Bekan 23 Zgromadzenia, CSW Zamek Ujazdowski (2017), It’s Another Kind of Skin – performans  autorstwa Simone Basani i Alice Ciresola, prezentowany w PGS w Sopocie i ZK/U w Berlinie (2017); Poly&Ester – super duo performerskie, występy m.in. Festiwal Streetwaves (Gdańsk), Festiwal Malta (Poznań). Jako nauczycielka: Dolne w ruch – międzypokoleniowe warsztaty ruchowe, Kolonia Artystów (Gdańsk), Dance Your A** Off (AGNI Spirit Festival, Hiszpania).

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

Miasto Poznań (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warsztaty odbywać się będą w Parku Dąbrowskiego przy poznańskim Starym Browarze (w razie niepogody w budynku Słodowni na pierwszym piętrze).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close