Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Hanna Bylka-Kanecka „Piankowo”

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Hanna Bylka-Kanecka „Piankowo”

Hanna Kanecka, Aleksandra Bożek-Muszyńska „DOoKOŁA”. Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci Roztańczone Rodziny 2018 Hanna Bylka-Kanecka zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5 roku do 3 lat. Wszyscy uczestnicy proszeni są o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń studio uczestnicy wchodzą bez butów. Liczba miejsc jest ograniczona. Czas trwania warsztatu: ok. 1h 15min.

Wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

„- Czasami sobie myślę – powiedziała Karusia – że może jest jakieś inne miejsce.
Piaskowy Wilk, choć przed chwilą prawie już zasnął, otworzył prawe oko. […]
– Jak to inne? zapytał.
– Na przykład wszystko jest jakby z pianki – wyjaśniła Karusia. – Dokładnie wszystko: słoty i krzesła, i ziemia, i każdy najmniejszy kamyk…
I wyobraziła sobie, jak niesamowicie miękkie byłoby to piankowe miejsce. Można by bez końca przewracać się i nigdy nie nabić sobie guza. Odbijać się od wszystkiego jak piłka.”

(Asa Lind, Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły)

Prowadząca:

Czas w studio spędzimy na turlaniu, rodzinnych przytulasach, bieganiu, odkrywaniu i wspólnym budowaniu świata z pianek, z których powstała scenografia spektaklu DOoKOŁA. Warsztaty będą okazją do pogłębiania więzi miedzy opiekunami a dziećmi, złączonych we wspólnej niecodziennej aktywności, angażującej wyobraźnię i ruch. Swobodna eksploracja przestrzeni i obiektów przez małe uczestniczki i uczestników będzie dla nas pretekstem do wspólnego działania i tworzenia.

Hanna Bylka-Kanecka – teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016 i 2017 oraz stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie. Związana z poznańską Grupą Samoczytającą (fundacja Sens Ruchu). choreografka (wraz z Aleksandrą Bożek-Muszyńską) i pomysłodawczyni spektaklu interaktywnego dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5 – 3 lata DOoKOŁA, powstałego pod opieką artystyczną Daliji Aćin Thelander. Spektakl w roku 2017 prezentowany był kilkanaście razy, między innymi w ramach warszawskiej Sceny Tańca Studio oraz na ogólnopolskich festiwalach takich jak Malta Festiwal, Sztuka Szuka Malucha, Teatralna Karuzela. W pracy magisterskiej analizowała status obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Jej aktualne badania dotyczą obecności zwierząt w kontekście sceny tańca. Jest autorką i wykonawczynią monodramu Nie przyj, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Oprócz uczestnictwa w licznych warsztatach, w 2016 roku ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum, organizowanym przez warszawskie Centrum w Ruchu (prowadzące: Renata Piotrowska, Magdalena Ptasznik, Maria Stokłosa). Uczestniczyła również w trzymiesięcznym intensywnym kursie performansu fizycznego SMASH#9 (2017) w Berlinie, gdzie miała okazję uczyć się miedzy innymi od Marii F. Scaroni, Anny Nowickiej, Alessii Castellacci, Jareda Gradingera, Diego Agulló.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close