Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Krystyna Lama Szydłowska „Dialog poprzez ruch” – warsztaty dla dzieci i opiekunów

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Krystyna Lama Szydłowska „Dialog poprzez ruch” – warsztaty dla dzieci i opiekunów

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla DzieciRoztańczone Rodziny 2018 Krystyna Lama Szydłowska poprowadzi  zajęcia dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 8 wraz z opiekunami. Celem warsztatów jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?

Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 6 do 8 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail: m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

Miasto Poznań (miniaturka)

Krystyna Lama Szydłowska – absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (Wydział Artystyczny, kierunek Taniec), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia). Pracowała między innymi z Isabelle Schad przy spektaklu Collective Jumps, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi przy Up Side down, Janem Komasą i Mikołajem Mikołajczykiem przy spektaklu Ksenofonia. Symfonia dla Innego, Martą Górnicką przy Hymnie do miłości, oraz z Januszem Orlikiem, Witoldem Jurewiczem, Teatrem Fuzja i wieloma innymi. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (m.in. Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier, Jared Gradinger, Angela Schubot). Tworzy własne choreografie (How to grow, Rytm przestrzeni, Pamiętniki z wakacji, Pogłos) Działa na pograniczu dyscyplin (Długi stół – posiłek performatywny przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA, by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą (Banalnie łatwy tri i Syrenada). Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, a od 2015 współtworzy Miejsce Kultury – Centrum Amarant. Szuka nieskończoności w ruchu, ale przede wszystkim jego autentyczności. Z uczniami stara się pracować nad poszerzeniem świadomości ciała poprzez zwiększenie jego kreatywności.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close