Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone rodziny 2020: Kolektyw Holobiont „_on_line__”

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone rodziny 2020: Kolektyw Holobiont „_on_line__”

fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2020 Kolektyw artystyczny Holobiont zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat na interaktywny spektakl _on_line__.

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladów ruchu, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstała wielkoformatowa praca będzie ulegać transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

Uwaga: Pastele, których uczestnicy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu uczestnicy wchodzą bez butów.

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

choreografia: Kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

muzyka /collage: Józef Buchnajzer

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

oprawa graficzna: Michał Łuczak

zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

czas trwania: do 60 min

bilety: dostępne tutaj

Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort widzów, spektakl _on_line__ został dostosowany do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą maseczek oraz wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Kolektyw Holobiont tworzą performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Ich obszarem zainteresowań są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym DOoKOŁA (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to Księżycowo (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), _on_line__ (2018, Art Stations Foundation, Poznań), Gdzie kształty mają szyje (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań). Ich spektakle były dotychczas prezentowane na najważniejszych festiwalach związanych ze sztuką dla dzieci w Polsce

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close