Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2020: „Skoczne słowa. Krytycznie o tańcu dla dzieci” – warsztat pisania o spektaklach tańca dla dzieci; prowadzenie: Justyna Czarnota i Alicja Müller

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2020: „Skoczne słowa. Krytycznie o tańcu dla dzieci” – warsztat pisania o spektaklach tańca dla dzieci; prowadzenie: Justyna Czarnota i Alicja Müller

fot. Kinga Karpati&Daniel Zarewicz, na zdjęciu: Justyna Czarnota i Alicja Müller

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation zaprasza na całodzienny warsztat pisania o spektaklach tańca dla dzieci. Pretekstem do analizy będą dwa rodzinne spektakle taneczne: Gdzie kształty mają szyje kolektywu Holobiont, który zostanie zaprezentowany na Scenie Wspólnej, oraz Labirynt w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak, którego nagranie uczestnicy zobaczą na zajęciach.

Spotkanie adresowane jest do krytyków i studentów zarówno z obszaru tańca, jak i sztuki dla dzieci. Będzie miało formę warsztatową – dzięki rozmowom i grom performatywnym uczestnicy wspólnie z prowadzącymi zastanowią się, jak mogą wyglądać teksty krytyczne poświęcone tańcowi dla dzieci. Uruchamiając strategie pochodzące z różnych obszarów krytyki teatralnej (teatr, taniec, teatr dziecięcy), nakreślą zarówno obszary ich dialogu, jak i miejsca potrzebujące nowego języka.

Wydarzenie odbywa się w ramach 10. edycji programu Roztańczone Rodziny.

Warsztat jest bezpłatny, osoby chętne do udziału proszone są o przesyłanie zgłoszeń wraz z CV do 29 lutego na adres: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Prowadzące: Justyna Czarnota i Alicja Müller

Justyna Czarnota – pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierowniczka programowa Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jako pedagożka teatru we współpracy z reżyserem Robertem Jaroszem współtworzy spektakle teatralne – m.in. Lustrzana chmura w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz Traktat o wykradaniu owoców w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury. (fot. Kinga Karpati & Daniel Zarewicz PRESTIGE PORTRAIT)

Alicja Müller – doktorantka w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim; autorka książki Sobątańczenie. Między choreografią a narracją (Wydawnictwo UJ, 2017). Publikuje między innymi w „Teatrze”, „Didaskaliach”, „Akcencie”, „Blizie” i na portalu taniecPOLSKA.pl; w latach 2015-2018 była redaktorką naczelną magazynu „Teatralia”. W 2014 roku została laureatką I edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na Recenzje Teatralne dla Młodego Krytyka, a w 2015 wygrała Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie, organizowany przez Instytut Teatralny. Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT/IACT i zastępczynią szefowej Fundacji PERFORMAT.

Art Stations Foundation (oryginał) Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu_logo (oryginał)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: Scena Wspólna i Słodownia Starego Browaru, ul. Półwiejska 42, w godz. 12.00-19.00 (z przerwą obiadową)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close