Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Agata Maszkiewicz „Laboratorium ruchu”– warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Agata Maszkiewicz „Laboratorium ruchu”– warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Roztańczone Rodziny Agata Maszkiewicz poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 5  wraz z opiekunami. Polem eksploracji uczestników będzie otaczająca przestrzeń, a narzędziem badań staną się małe i duże ciała. Będą  słuchać, wąchać, obserwować, mierzyć i dotykać. Wprawiając ciała w ruch, a przede wszystkim bawiąc się, spróbują odkryć otaczający ich świat na nowo.

 

O warsztatach:

Czy przestrzeń wydaje dźwięki? Ilu potrzeba rodziców by wypełnić krzykiem pokój? Ile dzieci zmieści się między podłogą a sufitem? Czy można zniknąć w pustej przestrzeni?

Do udziału w Laboratorium ruchu zaproszeni są ci, którzy chcą poznać odpowiedzi na te pytania. Polem eksploracji uczestników będzie otaczająca nas przestrzeń, a narzędziem badań staną się małe i duże ciała. Będą słuchać, wąchać, obserwować, mierzyć i dotykać. Wprawiając ciała w ruch, a przede wszystkim bawiąc się, spróbują odkryć otaczający ich świat na nowo.

***

Warsztaty odbywać się będą na pierwszym piętrze Słodowni w poznańskim Starym Browarze.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Bilety w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

Ewentualne pytania należy  kierować na adres e-mail

O prowadzącej:

Agata Maszkiewicz – urodzona w Warszawie choreografka i performerka. Pracuje głównie w Austrii i we Francji, ale także w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation (program Stary Browar Nowy Taniec). W 2009 ukończyła studia taneczne w Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu. Jest stypendystką programu danceWEB 2006. W 2007 kontynuowała edukację w Centrum Choreograficznym w Montpellier jako uczestniczka programu ex.er.ce. pod kierownictwem Xaviera Le Roy’a.

Współpracuje z innymi artystami – m.in. z kolektywem Superamas (You Dream, Big 3, Casino), Ivaną Müller (60 minutes of opportunism), Alix Eynaudi (Komposition, The Visitants, long long short long short) i Anne Juren (Komposition).Niektóre z tych prac można było obejrzeć również w Polsce – Big 3 podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, czy Komposition (Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, Poznań 2011).

Artystka tworzy również własne spektakle – do tej pory m.in. Snowflakes (premiera 2008, Sommerszene w Salzburgu), solowa Polska (2009) i Don Kiewicz i Sanczo Waniec (2011) – dwie ostatnie miały premiery w Brut Theater w Wiedniu. Krajowa premiera pierwszej solowej pracy artystki, Polski, odbyła się w poznańskim Starym Browarze (2009), spektakl był również prezentowany na wielu polskich festiwalach i przeglądach (m.in. Warszawska Scena Tańca 2012; Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, 2014; X Mandala Performance Festival 2014).

Jesienią 2013 roku zrealizowała swoją najnowsza pracę, duet Pojedynek z udziałem Agnieszki Dmochowskiej-Sławiec i Karen Lambæk. Obecnie spektakl ma nowa obsadę – występuje w nim sama choreografka wspólnie z Anouk Gonzalez.

W swoich pracach wykorzystuje choreografię jako podstawowy środek dramaturgiczny. Interesuje ją taniec w szerokim znaczeniu, rozumiany jako mniej lub bardziej zorganizowany ruch, niekoniecznie ludzkich ciał. Punktem odniesienia jest dla niej otaczająca rzeczywistość społeczna, którą stara się przekształcać na scenie – czasem w sposób poetycki, innym razem humorystyczny.

Prace artystki były pokazywane w Polsce, Austrii, Belgii, Francji, w Izraelu, na Węgrzech, w Niemczech oraz Czechach.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 1, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 .

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close