Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Janusz Orlik „W świecie ruchu i zabawy” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Janusz Orlik „W świecie ruchu i zabawy” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Roztańczone Janusz Orlik poprowadzi warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat wraz z opiekunami. Punktem wyjścia dla warsztatu prowadzonego przez Janusza Orlika będzie zabawa, do której zaangażowani zostaną wszyscy członkowie rodziny. Proste gry i ćwiczenia ruchowe staną się podstawą do rozwijania wspólnego tańca. Choreograf nie będzie tworzył swoich układów, tylko pozwoli rodzinom na ich spontaniczny, niczym nieograniczony gest. Dzieci będą próbowały znaleźć wspólny język ruchowy zarówno z mamą, jak i tatą, doświadczając przy tym ich bliskości. To aktywne „bycie razem” pozwoli na wykorzystanie potencjału ruchowego każdego członka rodziny.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail

Janusz Orlik po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie studiował na Uniwersytecie Antona Brucknera studiował w Linzu (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach takich choreografów, jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebecca Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli: Exérèse monoblok (2004), a bliźniego swego jak siebie samego (2006), Live on stage (2008), Święto wiosny (2011), Insight (2013) – spektakl zdobył na Polskiej Platformie Tańca 2014. W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego nic. W 2009 roku wziął udział w spektaklu Happy Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu Forces. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem Ten Men. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu Horsemeat Gary’ego Clarke’a (Wielka Brytania). W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in.: Wysokie obcasy dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, Alfa dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, Adagio dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 1, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 .

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close