Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Janusz Orlik „W świecie ruchu i zabawy” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Janusz Orlik „W świecie ruchu i zabawy” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations by Grażyna Kulczyk.

Wersja do druku

Udostępnij

Janusz Orlik w cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 5 wraz z opiekunami. Należy zabrać wygodny strój i obuwie na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Koszt: wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Janusz Orlik zabierze rodziny w świat pełen zabawy i ruchu, gdzie podstawą wszelkich działań będzie ciało. Do wyprawy w ten magiczny świat zaproszone zostaną dzieci wraz ze swoimi opiekunami, by odnaleźć nie tylko swoją ekspresję ruchową, ale także by poczuć ją we wspólnym tańcu z rodzicami.

Prowadzący o warsztacie:

Wykonując kolejne zadania będziemy korzystali z nieograniczonej swobody ruchowej, jednocześnie z lekkości i szybkości oraz poczucia bliskości. Ten bezpośredni kontakt rodzica z dzieckiem w ruchu pozwoli na doświadczanie i odkrywanie unikatowych sposobów na poruszanie się.

Janusz Orlik po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach takich choreografów jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli: Exérèse monoblok (2004), a bliźniego swego jak siebie samego (2006), Live on stage (2008), Święto wiosny (2011), Insight (2013) – spektakl zdobył Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Polskiej Platformie Tańca 2014. W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”. W 2009 roku wziął udział w spektaklu Happy Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu Forces. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem „Ten Men”. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu Horsemeat Gary Clarke’a (Wielka Brytania). W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in.: Wysokie obcasy dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, Alfa dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, Adagio dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close