Poznań/SBNT na Malcie 2015/Aerowaves: Cristina Planas Leitão & Jasmina Križaj „The very delicious piece”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Aerowaves: Cristina Planas Leitão & Jasmina Križaj  „The very delicious piece”

Fot. Sasa Huzjak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz spektaklu The very delicious piece Cristiny Planas Leitão & Jasminy Križaj

O spektaklu:

The very delicious piece jest przede wszystkim poszukiwaniem dawno utraconego poczucia istoty, intensywności i nieustępliwości w usiłowaniu. To zderzenie popularnej rozrywki, stanu zakochania i osobistego doświadczenia spotkania dwóch osób oraz poszukiwania sposobu jak naszą własną rozedrganą transformacją można podzielić się z unieruchomioną na widowni publicznością. Shaking (trzęsienie się, drganie) to upowszechniona we współczesnym tańcu praktyka fizyczna. Rozedrganie (trzęsienie się, a nawet wstrząs)  to także w domyśle możliwa fizyczna reprezentacja stanu zakochania. A jego banalność jest wszystkim bliska.

Muzyka jest zewnętrzną warstwą zapamiętywanych „rytuałów”. Dwa rozświetlone ciała promieniujące w zasięgu 360º, wyeksponowane a jednocześnie jakby oddalone, pobudzają widzów do tworzenia własnych znaczeń i narracji o relacjach, które fizycznie deformują i uzależniają od (melo)dramy.

To nie jest historia o miłości!

Każda piosenka ma swą pamięć; każda piosenka może pokrzepić lub złamać ci serce, zamknij serce, otwórz oczy!

Andy Warhol

Trailer

koncepcja i wykonanie: Cristina Planas Leitão, Jasmina Križaj

projekt świateł i wybór muzyki: Cristina Planas Leitão, Jasmina Križaj

dramaturgia (doradztwo): Robert Steijn, Igor Dobricic
coach śpiewu: Simon Wehrli

produkcja: CJ & Plesna Izba Maribor

podziękowania: José Laginha, Ana Rodrigues, Mojca Kasjak, Marlene Vilhena, Nina Milin, Anja Bornsek, Simon Wehrli, Pedro Neves, Mala Kline.

czas trwania: 50 min

bilety: 15zł lub karnet

W 2006 roku Cristina i Jasmina ukończyły studia taneczne w Holandii – pierwsza w Arnhem Dansacademie, druga w SNDO w Amsterdamie . W 2010 roku wzięły udziału w projekcie Davida Zambrano 50 days in Costa Rica, w ramach którego otrzymały kwalifikacje i licencję by uczyć, praktykować i rozwijać jego kultowe techniki Flying low i Passing Through. Podczas studiów nigdy się nie spotkały, tym, co je połączyło, były wspólne pomysły i łazienka na Kostaryce. Jako bezpośredni efekt tych intymnych kontaktów powstał spektakl The very delicious piece, a w ślad za nim The Very Boring Piece. Oba spektakle podróżują teraz po świecie. Nostalgia za wspólną przyszłością trzyma je dalej przy sobie.

https://cristinaplanasleitao.wordpress.com/choreographer/delicious/

Belka SBNT na Malcie, Aerowaves, Creative Europe (miniaturka)

Bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close