Poznań/SBNT na Malcie 2015/Aerowaves: Giorgia Nardin „All dressed up with nowhere to go”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Aerowaves: Giorgia Nardin „All dressed up with nowhere to go”

Fot. Alice Brazzit

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz spektaklu All dressed up with nowhere to go włoskiej artystki Giorgii Nardin.

O spektaklu:

Kobieta i mężczyzna ubrani tylko w starannie dopasowane koszule. Ręka w rękę zawijają mankiety, poprawiają kołnierzyki – drobne gesty dla zabicia wolno upływającego czasu. Stopniowo reagują na postępującą nieuchronną utratę  równowagi próbując uniknąć upadku. Skąpany w delikatnym świetle ten subtelny i hipnotyzujący duet balansuje między realnością a abstrakcją. Przestrzeń sceny wypełniają zaklęcia, na które odpowiada ciało.

choreografia: Giorgia Nardin

współtwórcy, wykonanie: Marco D’Agostin, Sara Leghissa

badania: Amy Bell, Marco D’agostin, Sara Leghissa, Giorgia Nardin

dźwięk: Luca Scapellato

projekt światła: Matteo Fantoni

kostiumy:Edda Binotto

czas trwania: 35 minut

Giorgia Nardin w 2010 roku ukończyła Northern School of Contemporary Dance w Leeds (UK). Jest laureatką licznych nagród i stypendiów. Jej pierwsza praca – Spic & Span  –stworzona razem z Francescą Foscarini I Marco D’Agostinem, została wyróżniona w ramach konkursu Premio Scenario 2011. Pierwsze solo, Dolly, finalistę konkursu Premio GD’A 2012, wyróżniono także podczas prestiżowego DNA/Roma Europa Festival i zaprezentowano na festiwalu w Edynburgu. Giorgia regularnie uczy tańca i jako tancerka pracuje dla innych choreografów (Sonia Brunelli, Igor & Moreno) biorąc jednocześnie udział w wielu europejskich projektach dla młodych choreografów (m.in. ChoreoToam Europe 2012; B Project wokół prac Hieronima Boscha; Performing Gender ). All dressed up with nowehere to go – jej pierwsza praca dla dwóch performerów – zdobyła nagrodę Premio Prospettiva Danza 2013, znalazła się w programie Włoskiej Platformy Tańca 2014 oraz z pierwsza lokata znalazła się na liście rekomendowanych przez sieć Aerowaves najciekawszych spektakli 2014 roku.

Belka SBNT Malta Aerowaves Twenty 15 (miniaturka)

Bilety: 15zł lub karnet

Bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close