Poznań/SBNT na Malcie 2015/Aerowaves: Hodworks „Dawn”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Aerowaves: Hodworks „Dawn”

Fot. KNI

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz spektaklu Dawn węgierskiej grupy Hodworks. W centrum spektaklu Dawn (Świt) znajduje się nagie ciało. Rozpościera się ono przed nami niczym krajobraz szkicowany zarysem mięśni, fałdowaniem skóry, zaróżowiony mięsistą strukturą. Doświadczamy tu ciała w jego anatomiczno-mechanicznej i, okrytej dziś często tabu, zwierzęcej  naturze podkreślanej przez intensywnie fizyczny materiał ruchowy rozwijany w niekończących się interakcjach i repetycjach.

wykonanie: Emese Cuhorka, Júlia Hadi, Csaba Molnár, Marcio Canabarro
muzyka na żywo: Zoltán Mizsei
konsultacje muzyczne: Zsolt Sőrés Ahad
konsultacje: Ármin Szabó-Székely, Zsolt Sőrés, Marco Torrice
światła: Kata Dézsi

choreografia: Hód Adrienn
koprodukcja: Trafó – House of Contemporary Arts

zdjęcia © KNI

czas trwania: 60 min

przy wsparciu: Ministry of Human Resources (H), National Cultural Fund (H), New Performing Arts Foundation (H), OFF Foundation (H), SÍN Cultural Center (H), Workshop Foundation (H), Départs (EU), programu Kreatywna Europa

Zespół Hodworks został powołany do życia w 2007 roku przez Adrienn Hód, jedną z najbardziej obecnie rozpoznawalnych węgierskich choreografek znanej ze swego radykalnego podejścia do studiów nad ciałem, przestrzenią, eksperymentalną muzyką i ich wzajemnymi relacjami. W trakcie zawodowej tanecznej edukacji w Budapest Dance Academy Adrienn poznała wiele tanecznych i teatralnych technik, które teraz pozwalają jej na skupienie się na dekonstrukcji i rekonstrukcji uznawanego powszechnie za „poprawny” ruchu tancerzy. W swojej pracy opiera się na improwizacji, a jej głównym zainteresowaniem jest ludzkie ciało wyjęte z kulturowego kontekstu, umieszczone najczęściej w minimalistycznej pustej przestrzeni. Dawn został uznany w 2013 roku za najlepszą taneczną produkcję na Węgrzech (nagroda Rudolfa Labana), a w 2014 roku znalazł się w dwudziestce najciekawszych spektakli rekomendowanych przez sieć Aerowaves.

Belka SBNT Malta Aerowaves Twenty (miniaturka)

Bilety: 15zł lub karnet

Bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close