Poznań/SBNT na Malcie 2015/Let’s Dance: Willi Dorner „Dance karaoke”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Let’s Dance: Willi Dorner „Dance karaoke”

Fot. Tanzquartier Wien

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz spektaklu Dance karaoke Willi Dornera, który stanowi część wystawy Let’s Dance.

Przenosząc na taniec zasady tradycyjnego karaoke, przy użyciu narzędzi komercyjnej branży rozrywkowej i udziale publiczności, Dance karaoke rewitalizuje pojęcie wspólnotowości w tańcu („tańczenia razem” niegdyś tak popularnego i przypisanego do publicznych przestrzeni i okazji). Oddając się radości kopiowania tańca gwiazd muzycznych teledysków, ale i specjalnie nagranych w prywatnych sytuacjach zwykłych ludzi poproszonych o taniec do swojej ulubionej muzyki, praca proponuje także refleksję nad zalewającą nas kulturą celebrytów, których (nie tylko ruchy) chcemy naśladować, pozwalając jednocześnie, by przez chwilę solowego tańca przed ekranem, każdy poczuł się jak jedna z gwiazd lub swój własny taniec podniósł do rangi gwiazdorskiej.

pomysł, koncept: Willi Dorner

czas trwania 50 min.

Cie. Willi Dorner działa przy wsparciu Miasta Wiedeń

Willi Dorner jest jednym z najciekawszych europejskich i jednym z najbardziej znanych w świecie austriackich artystów tańca. W swojej pracy łączy choreografię, sztukę wideo i praktykę kuratorską, by poprzez mariaż dyscyplin obnażać i kwestionować schematy percepcji ruchu i tańca. Dorner studiował taniec oraz jego pedagogikę i terapię tańcem (jest certyfikowanym nauczycielem techniki Alexandra). W latach 1983- 1986 kształcił sie w wiedenskim Konserwatorium Muzyki i Sztuk Scenicznych, a następnie w Erick Hawkins Studio oraz w School for Body-Mind Centering in Developmental Movement w Nowym Yorku. Jako tancerz współpracował z Andrew Harwoodem, Dani Lepkoff, Irene Hultman i Stephenem Petronio. Był członkiem Nina Martin’s™ Company w Nowym Yorku oraz I.D.A. – Mark Tompkins Company w Paryżu. Od końca lat 80 tworzy własne prace, a w 1999 roku założył w Wiedniu Cie. Willi Dorner , w której ramach stworzył kilkadziesiąt choreografii, prac wideo i instalacji. Jego spektakle prezentowane były na całym świecie, zarówno w Europie (w tym także w Polsce), jak i w Azji oraz w obu Amerykach. Dorner tworzył także jako gościnny choreograf dla Opery Wiedeńskiej, Irlandzkiego Teatru Tańca w Dublinie oraz dla Szkockiego Teatru Tańca.

To wydarzenie jest możliwe dzięki INTPA – INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA Tanzquartier Wien, przy wsparciu finansowym BKA i BMEIA.

Logo INTPA (miniaturka)

We współpracy:

IMIT (miniaturka)

Pierwsza pula darmowych wejściówek będzie dostępna od 20 maja (od godziny 12:00) w Punktach Informacyjnych Starego Browaru, druga pula od 8 czerwca w CIMie, trzecia natomiast przed samym spektkaklem.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close