Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Panel dyskusyjny z wprowadzeniem w izraelską scenę tańca

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Panel dyskusyjny z wprowadzeniem w izraelską scenę tańca

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation zaprasza na panel dyskusyjny z udziałem polskich i izraelskich artystów oraz organizatorów Polish-Israeli Choreographic Exchange, nakreślający obszary potencjalnej, przyszłej współpracy. W kontekst izraelskiej sceny tańca wprowadzi słuchaczy Lior Avizoor.

Pomysł projektu Polish-Israeli Choreographic Exchange narodził się z chęci stworzenia regularnej  platformy wymiany doświadczeń i idei dotyczących aktualnego stanu i rozwoju współczesnej sceny tanecznej w Polsce i Izraelu. Idea powstała w dialogu 3 partnerów  – Instytutu Kultury Polskiej w Tel Awiwie, Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu i Teatru Tmuna w Tel Awiwie. Program zainicjowano w październiku w 2014 roku podczas Tmuna Festival, w ramach którego zaprezentowaliśmy izraelskiej publiczności młodą polską choreografię, a poprzez wykłady i dyskusje wprowadzaliśmy się wzajemnie  w aktualny kontekst polskiej i izraelskiej sceny tanecznej. Tym samym ustanowiona została przestrzeń spotkania obu środowisk.
Rewizyta artystów izraelskich i prezentacje ich pracy w  ramach Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 są okazją do kolejnego spotkania i kontynuowania podjętych w zeszłym roku refleksji. Mamy nadzieje przybliży nas to do  wypracowania formuły długofalowej wymiany idei i doświadczeń między polskim i izraelskim środowiskiem tańca. Wierzymy, że jest ona możliwa do realizacji  na różnych poziomach – praktycznym, teoretycznym, kulturowym, politycznym, osobistym, narodowym,  emocjonalnym – oraz że nawiązany dialog pozwoli na wspólne  opracowanie różnych metod pracy, myślenia o, i prezentowania współczesnej choreografii. Wierzymy, że  forma współpracy powinna kształtować się zarówno w drodze formalnej, jak  i nieformalnej wymiany doświadczeń i pomysłów oraz obustronnego i inspirującego spotkania artystów/teoretyków/kuratorów z obu krajów. Zamiast wtłaczać artystów polskich i izraelskich w zawczasu  określone i narzucone im  formaty współpracy, pragniemy zainicjować dialog zapraszający  wszystkich partnerów projektu  i  choreografów  do dyskutowania i kreowania nowych formatów i przestrzeni, w których takie kolaboracje mogą zdarzać się w sposób naturalny i organiczny.

Poznańska festiwalowa odsłona projektu pozwoli publiczności na spotkanie z najnowszą izraelską choreografią, i będzie kolejną okazją do poszukiwania mocnych podstaw do wspólnej (mamy nadzieje corocznej) pracy.

Belka SBNT Malta Loga izralelskie (miniaturka)

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close