Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Rotem Tashach „Israelica”, Asher Lev „Performing Art through Ecstatic Pathways”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Rotem Tashach „Israelica”, Asher Lev „Performing Art through Ecstatic Pathways”

Israelica. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: spektaklu Israelica Rotema Taschaha i Performing Art through Ecstatic Pathways Ashera Leva, który stanowi część projektu Polish-Israeli Choreographic Exchange.

Israelica

Israelica to komiczny spektakl-wykład badający choreografie codziennego życia w Izraelu. Dlaczego Izraelczycy wciąż wchodzą sobie w drogę bez powodu? Dlaczego Izraelczycy wciąż wpadają na siebie na chodnikach (i wszędzie indziej)? Dlaczego Izraelczycy nie potrafią ustąpić miejsca innym Izraelczykom? I dlaczego Izraelczycy ciągle blokują sobie nawzajem drogę? Opisując i analizując chroniczne bolączki choreografii dnia codziennego w Izraelu, spektakl poszukuje jednocześnie ich przyczyny. Naturalnie, gdy tylko mowa o Izraelu, powinien pojawić się tu Holocaust… ale i inne czynniki zostaną wzięte pod uwagę. Z końcem przedstawienia obiecuję, że pozyskacie wiedzę, co tak naprawdę dzieje się w środku izraelskiego mózgu – coś, o czym wasi znajomi nie mają zielonego pojęcia!

tekst, wykonanie: Rotem Tashach
premiera: Intimadance festival 2009

spektkal będzie grany w wieczorze (double bill), razem ze spektaklem Ashera Leva Performing Art through Ecstatic Pathways

czas trwania 25 min.

Rotem Tashach jest niezależnym choreografem i tancerzem, urodzonym w 1975 roku. Pracuje i żyje w Tel Awiwie. Studiował sztuki wizualne (Bezalel Academy), sztukę interaktywną (New York University) i historię sztuki (Tel Aviv University). W 2012 roku stworzył perrofmance Paved Life, potem Morphophilia and Ambiphobia (2013) i Some Nerve (2015).Tashach pracuje obecnie nad książką zatytułowaną Body vs. Order, która porusza rozmaite historyczne konteksty ruchu, fizyczności, tańca i tanecznych fenomenów (takich jak greckie Dionizja, utopijna wspólnota ekspresjonistyczna Monte Verita, propaganda baletu Madame Mao’s ballet itp.). Jest adiunktem na Jerusalem Dance Academy, jak i nauczycielem choreografii, performance’u i tańca akrobatycznego.

Performing Art through Ecstatic Pathways

Pociągają mnie praktyki odnoszące się do ekscytujących i ekstatycznych stanów performatywnych. Obejmują one fizyczne, emocjonalne i duchowe obszary i ścieżki, którymi do nich docieramy, oraz sposoby jakimi je reprodukujemy czyniąc je praktyką artystyczną. Jestem zainteresowany procesami budowania wspólnoty patrzących, która konstytuuje się w momencie konfrontowania publiczności z osobistym doświadczeniem performera, z jego lub jej własną „podróżą”. Jakiego rodzaju afektywną moc wobec widza mają intensywne stany obecności, takie jak choćby hiperwentylacja, i w jaki sposób performans może stać się energetycznym impulsem dla uruchomienia i wzmocnienia krytyki społecznej i politycznej. W trakcie wykładu przedstawię niektóre z metod, z którymi pracuję i oraz sposoby ich wykorzystywania jako budulca zarówno wydarzeń publicznych jak i akcji scenicznych w Izraelu i nie tylko. (Asher Lev)

koncept, tekst, wykonanie: Asher Lev

spektkal będzie grany w wieczorze (double bill), razem ze spektaklem Rotama Tashacha Israelica

czas trwania: 60 min

Asher Lev – urodzony w Kanadzie w 1981 roku, wychowywał się w Izraelu. Tańczył dla YasmeenGodder w Izraelu, jak i dla innych choreografów, jak Örjan Andersson, Edhem Jesenkovic czy Ina Christel Johannessen. W marcu 2006 roku stworzył swoje pierwsze, długie solo Avi Cohen i od tego momentu kontynuuje swoją własną pracę. W 2012 roku ukończył studia socjologiczno-antropologiczne oraz kierunek Islam/ Bliski Wschód na Hebrew University w Jerusalem. Obecnie mieszka w Brukseli i uczestniczy w programie Amsterdam Master of Choreography (AMCh) w niderlandzkiej Theaterschool.

Belka SBNT Malta Loga izralelskie (miniaturka)

Bilety: 15zł lub karnet

Bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close