Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Shani Granot, Nevo Romano „An hour with all-eaters”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Shani Granot, Nevo Romano „An hour with all-eaters”

Fot. Maurice Korbel

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz spektaklu An hour with all-eaters Shani Granot i Nevo Romano, który stanowi część projektu Polish-Israeli Choreographic Exchange. An Hour with All-Eaters to 60-minutowa wizyta na stanowisku archeologicznym. Możemy tu podziwiać nawet najmniejsze znaleziska, orientując się, że stoimy pośrodku ruin. Do nas należy zadanie by ze skrawków tych zrekonstruować jakie było to miejsce kiedyś?

Pusta scena oraz dwoje nagich, totalnie wyeksponowanych, wszystkożerców. Spektakl delikatnie balansujące między tym co widzialne i co ukryte, co jednoznaczne i co ambiwalentne, tym co dosłowne i w słowa ujmowalne, i co nieuchwytne bo emocjonalne. Wizualny minimalizm kontrastuje tu z intensywnością performatywnej obecności obojga. Ten niemal pierwotny taniec operuje tonalną harmonią ciała postrzeganego jako surowy materiał – budulec przepływających nam przed oczami niekonwencjonalnych scen i fragmentów sytuacji, często zaskakujących, nierzadko zabawnych. Powstająca w ten sposób mozaika obrazów i gestów stawia pytania o to, co w naszym ciele kulturowe, a w naszej kulturze – cielesne i pierwotne.

Z recenzji:
„Spektakl bada i krytycznie definiuje relacje między naturą i kulturą, cywilizacją i pierowtnością, ciałem i słowem; it emphasizes the pains of the human body and all that is plastic and picturesque in it.”

Shir Hacham, „Haaretz”

„ten zaskakujący duet, w ktorym ciała stają się archeologicznym stanowiskiem, zdaje sie byc stroną antropologicznej książki czytaną ze współczesnej perspektywy… intrygujące dla oka i zaskakujące …”

Ruth Eshel, „Haaretz”

„nagośc jest tuta bezpośrednia, I ani przez chwilę nie dekoracyjna czy ekstawagancka. Prezentuje zwierzęcą egzystencję tak naturalnie, że chwilami przypomina przyrodniczy dokument, by za moment wydać się delikatnym, naiwnym, przetrawionym przez kulturę, niemal malarskim i malowniczym.”

Anat Zecharia, „Yedioth”

„Wrażliwość i uwaga z jaką skomponowano tu ruch i muzykę pozwalają zredukować zażenowanie… stwarzają szasnę na wnikliwe, pogłębione spojrzenie w ludzkie ciało w ruchu, rzadka okazja do samoobserwacji i kontemplacji na temat człowieczej natury.”

Dana Shalev, „Erev-Rav”

„doskonała godzina z wszystkożercami”

Zvi Goren, „Habama”

choreografia,wykonanie: Shani Granot, Nevo Romano
dramaturgia: Anna Wagner
światło: Jochen Haker, Elisabeth Strohmeier
przy wsparciu: The Ministry of Foreign Affairs- The Division for scientific and Cultural Affairs, Israel, Theater Freiburg (DE), HaZira Performance Art Arena (IL)
podziekowania dla: Bracha & Geula, Sharon Zuckerman-Weiser, Rani Lavie, Iris Lana, Mia Habib, Monica Gillette, Josef Mackert, Caroline Martin, Stefan Zahler

czas trwania: 60 minut

Shani Granot jako osiemnastolatka dołączyła do zespołu Batsheva Youth Ensemble. W latach 1998 – 2002 studiowała w brukselskiej szkole P.A.R.T.S. Od 2003 współpracuje z różnymi choreografami m.in. z Cristianem Duarte, Peterem Fol, Keren Levi, Arkadim Zaidesem. Stworzony razem z Nevo Romano w 2012 roku materiał do An hour with All-Eaters powstał w ramach projektu Machol Hadash by HaZira w Jerozolimie, a swoją ostateczną spektaklową formę zyskał dzięki rezydencji w Theater Freiburg (Germany).

Nevo Romano jest skrzypkiem, tancerzem i performerem. Ukończył Buchmann–Mehta School of Music w Izraelu, oraz School of Visual Theater oraz Adama Dance School, gdzie uczył potem tańca i improwizacji . W latach 2008-2010 tańczył w Liat Dror and Nir Ben Gal Dance Company. W 2011 stworzył razem z Navą Frenkel i zatańczył solo Walking Away. W 2012 we współpracy z Shani Granot stworzył spektakl An hour with All-Eaters.

Belka SBNT Malta Loga izralelskie (miniaturka)

Bilety: 15zł lub karnet

Bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close