Poznań/SBNT na Malcie 2016: Anna Nowicka „Stany Wyśnione”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2016: Anna Nowicka „Stany Wyśnione”

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają na pokaz spektaklu Stany Wyśnione w choreografii Anny Nowickiej. Czwórka performerów zabiera widzów w podroż w sferę podświadomości,

zgłębiając świat zmysłow i wyobraźni, komponując wspolną drogę poprzez jawę i sen, łącząc pracę wyobrażonego ze świadomymi zabiegami choreograficznymi. Projekt proponuje wykorzystanie pracy ze snami i wyobraźnią w praktyce performatywnej. Świadoma praca nad „otwieraniem” materiałów sennych umożliwia stworzenie wielowarstwowego spektaklu, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją.

Anna Nowicka – absolwentka eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny).

Koncept i choreografia: Anna Nowicka

Wykonanie i współpraca artystyczna: Burkhard Körner, Aleksandra Osowicz, Weronika Pelczyńska
Dramaturgia: Eleonora Zdebiak
Muzyka: Wojtek Urbański
Kostiumy: Kiss the future – Tanja Padan
Strona wizualna: Aleksandra Osowicz
W dialogu z: Bonnie Buckner
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Przy wsparciu:  VARP – PA – Fundusz Wyszehradzki/L1 association (HU); Hayka design store, Centrum w Ruchu

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Co z tym tańcem? 2015”.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo ASF (miniaturka)     Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)     Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)     Logo culture.pl (miniaturka)

Bilety: 15 zł.

Szczegółowy program prezentacji

Katalog (pdf)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close