Poznań/SBNT na Malcie 2016: Ben J. Riepe „Choreographic dinner”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2016: Ben J. Riepe „Choreographic dinner”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają na pokaz performansu Choreographic dinner niemieckiego choreografa Bena J. Riepe. Przewodnim tematem projektów Bena J. Riepe jest praca z tym co efemeryczne, co ulotne. Interesują go zagadnienia obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu, wystawiania (na pokaz) i działania. Nawiązując do idiomu tegorocznego festiwalu, Ben J. Riepe kreuje w browarowej Słodowni efemeryczną przestrzeń zmysłowej percepcji. Podczas dwu festiwalowych wieczorów razem ze swoją kilkuosobową kompanią dusseldorfski choreograf zaprasza widzów na wspólny posiłek. W jego „choreografowanej kolacji” wspólny stół staje się sceną otwierającą pole do działań dryfujących wokół płynnych granic między sztuką i zgromadzeniem, estetyzacją i uczestnictwem, przestrzenią wykreowaną i przestrzenią społeczną, oferując widzom wszelkiego rodzaju zmysłowe i estetyczne doświadczenia zanurzone w bezmiarze zapachów, potraw, dźwiękow i ruchu.

choreografia: Ben J. Riepe

występują: Laura Burgener, Lenah Flaig, Simon Hartmann, Sudeep Kumar Puthyiaparambath, Kathrina Wilke i goście

partnerem wydarzenia jest Restauracja Blow Up Hall pod przewodnictwem Tomasza Purola

Belka noish Marysia Zimpel (miniaturka)

Szczegółowy program prezentacji

Katalog (pdf)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close