Poznań/SBNT na Malcie 2017: Think Tank Choreograficzny myśli kolektywnie

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2017: Think Tank Choreograficzny myśli kolektywnie

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programów: Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędą się wydarzenia związane z projektem Think Tank Choreograficzny, m.in. cykl zamkniętych dla publiczności spotkań pod hasłem Think Tank Choreograficzny myśli kolektywnie, w których uczestniczyć będą przedstawiciele polskiej sceny tańca współczesnego oraz goście z zagranicy. Think Tank Choreograficzny to projekt badawczy poświęcony praktykom, metodom i narzędziom rozwijanym na styku polskiej i międzynarodowej sceny tańca współczesnego, wykorzystujący formę wywiadu jako sposób wytwarzania wiedzy i jej upubliczniania. Jego celem jest przybliżanie działalności polskich choreografek i choreografów poprzez wspólne poddanie refleksji metod pracy, konceptów napędzających procesy twórcze, historii praktyk oraz kontekstów, w których pracują artyści. W tym roku Think Tank Choreograficzny zagości w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, żeby rozszerzyć swoją działalność. Na pięć dni przeniesie się z sieci do przestrzeni Starego Browaru i stanie się tymczasowym instytutem badawczym. W centrum uwagi znajdą się nie spektakle, ale projekty nastawione na wytwarzanie i wymianę wiedzy poprzez taniec, a także dyskusja o sytuacji tej sztuki w Polsce.

Celem spotkań Think Tank Choreograficzny myśli kolektywnie będzie rozmowa o kontekście, który kształtują twórcy tańca – możliwościach współpracy i samoorganizacji oraz relacjach z instytucjami i publicznością. Co udało się osiągnąć, a co jest jeszcze do zrobienia? Jakie rozwiązania są skuteczne i dlaczego? W jaki sposób z podobnymi problemami radzą sobie twórcy za granicą? Jakie mogą być spodziewane i niespodziewane scenariusze rozwoju choreografii i tańca w Polsce? Będzie to zarazem spotkanie założycielskie nieistniejącej organizacji, która ma stać się rzeczywistą platformą wymiany i rezerwuarem pomysłów na przyszłość.

Program Think Tank Choreograficzny jest rozwinięciem działań w ramach Stypendium Badawczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii 2016.

Think Tank Choreograficzny (miniaturka)

Belka Malta Browar 2017 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Galeria Art Stations 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close