Poznań/SBNT na Malcie 2017: „walk+talk Poznań”: Maria Stokłosa/Frédéric Gies

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2017: „walk+talk Poznań”: Maria Stokłosa/Frédéric Gies

Think Tank Choreograficzny

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programów: Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędą się wydarzenia związane z projektem Think Tank Choreograficzny, m.in. walk+talk – format wykładu performatywnego zaproponowany w 2008 roku przez austriackiego choreografa i tancerza Philippa Gehmachera. Jednocześnie jest to cykl prac pod takim samym tytułem, który współtworzyło do tej pory ponad dwudziestu artystów z całego świata. W walk+talkach choreografki i choreografowie zaproszeni są do mówienia i ruszania się jednocześnie, a zarazem do opowiedzenia o swojej praktyce ruchowej oraz jej historii. W Poznaniu publiczność będzie miała okazję zobaczyć cztery nowe prace z tej serii, przygotowane przez Alice Chauchat – berlińską choreografkę, która zainicjowała wiele znanych platform wymiany wiedzy oraz struktur współpracy, jak everybody’s toolbox czy praticable, Frédérica Giesa – francuskiego choreografa mieszkającego w Sztokholmie, który swoje ostatnie poszukiwania poświęca muzyce techno oraz doświadczeniom z klubów i rave’ów, Annę Nowicką – mieszkającą w Berlinie polską choreografkę, która w pracy wykorzystuje marzenia senne oraz Marię Stokłosę – warszawską choreografkę i improwizatorkę od lat zaangażowaną w rozwój lokalnej sceny tańca eksperymentalnego.

Think Tank Choreograficzny to projekt badawczy poświęcony praktykom, metodom i narzędziom rozwijanym na styku polskiej i międzynarodowej sceny tańca współczesnego, wykorzystujący formę wywiadu jako sposób wytwarzania wiedzy i jej upubliczniania. Jego celem jest przybliżanie działalności polskich choreografek i choreografów poprzez wspólne poddanie refleksji metod pracy, konceptów napędzających procesy twórcze, historii praktyk oraz kontekstów, w których pracują artyści. W tym roku Think Tank Choreograficzny zagości w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, żeby rozszerzyć swoją działalność. Na pięć dni przeniesie się z sieci do przestrzeni Starego Browaru i stanie się tymczasowym instytutem badawczym. W centrum uwagi znajdą się nie spektakle, ale projekty nastawione na wytwarzanie i wymianę wiedzy poprzez taniec, a także dyskusja o sytuacji tej sztuki w Polsce.

Program Think Tank Choreograficzny jest rozwinięciem działań w ramach Stypendium Badawczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii 2016.

Think Tank Choreograficzny (miniaturka)

Belka Malta Browar 2017 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close