Poznań/SBNT na Malcie: Rosalind Crisp „Choreographic improvisation” – warsztat dla profesjonalnych tancerzy i choreografów

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie: Rosalind Crisp „Choreographic improvisation” – warsztat dla profesjonalnych tancerzy i choreografów

Na zdjęciu: Rosalind Crisp. Fot. materiały Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas tegorocznej edycji programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie kolejny raz będzie można zobaczyć Back to Bone – spektakl dla 7 polskich tancerzy stworzony przez Rosalind Crisp specjalnie z okazji jubileuszu 10-lecia fundacji Art Stations  (pokazy 11czerwca o godzinie 19.00 i 21.00). Prezentacje festiwalowe poprzedzi warsztat Rosalind Crisp dla profesjonalnych tancerzy.

Choreographic improvisation („improwizacja w stronę choreografii”) to autorska metoda Crisp, w ramach której naprowadza się improwizującego tancerza na jego własne „kreowanie” ruchu już w trakcie wykonywania tańca. Warsztat rozwija zdolność i gotowość inicjacji ruchu o każdej dynamice, z każdej części ciała, bez wysiłku i bez uprzedniego obranego kierunku. Zajęcia zaoferują uczestnikom konkretne narzędzia generowania ruchu, zarówno w indywidualnej pracy, jak i w ramach pracy z partnerem. Szczególny nacisk położony zostanie na zagadnienia zmysłowej percepcji i autoobserwacji w trakcie wykonywania tańca. Choreographic improvisation pozwala przekroczyć tancerzowi jego własne przyzwyczajenia i nabyte cielesne ograniczenia.

Rosalind Crisp wychowała się na farmie owiec w Australii. Trenowała w Victorian Ballet School, Melbourne, studiowała technikę release, Body-Mind Centering® i improwizację kontaktową w Europejskim Centrum Rozwoju Tańca w Arnhem, w Holandii w 1991 roku. Założyła Omeo Dance Studio w Sydney, które stało się miejscem jej choreograficznych poszukiwań, otrzymała wiele nagród, w tym stypendium od Rady Australii. Od 2004 roku jej siedzibą jest Paryż, gdzie jest choreograficznym współpracownikiem Carolyn Carlson w Atelier de Paris. Jej praca jest wspierana przez rząd francuski i prezentowane we Francji, Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Australii. Rosalind Crisp tworzy również prace dla innych zespołów, takich jak Berlin, Two Fish Laban Centre London, University of Melbourne, HZT Uniwersytet w Berlinie (gdzie jest profesorem). Crisp naucza zaróno w całej Europie jak i Australii. Jej trwający projekt danse jest priorytetem jej pracy, tworzy go we współpracy z tancerzami swojego zespołu, w szczególności z Céline Debyser i Maxem Fossati, oraz gośćmi takimi jak : Andreas Müller, Andrew Morrish i szwajcarski gitarzysta Hansueli Tischhauser.

Deadline zgłoszeń: 28 maja 2015.

Liczba miejsc ograniczona.

Opłaty: 250 zl., koszty pobytu w Poznaniu i ewentualnego transportu po stronie uczestników

Zapisy: aplikacje@starybrowarnowytaniec.pl (wraz z profesjonalnym cv, z dopiskiem CRISP)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, w godz. 10.00-13.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close