Poznań/SBNT: „Underscore” – warsztaty; wprowadzenie i facylitacja: Natalia Oniśk

Zdjęcie: Poznań/SBNT: „Underscore” – warsztaty; wprowadzenie i facylitacja: Natalia Oniśk

fot. Łukasz Witkowski

Wersja do druku

Udostępnij

Underscore jest strukturą improwizacyjną rozwijaną przez Nancy Stark Smith od roku 1990, praktykowaną na całym świecie. Oferuje narzędzia i strategie, które włączają kontakt improwizację w szerszy kontekst improwizacji tanecznej; rozwijają swobodę tańczenia w sferycznej przestrzeni – samodzielnie i z innymi, wspierają łączenie zagadnień kinestetycznych i kompozycyjnych podczas improwizacji. Underscore pozwala na wyrażanie pełnego spektrum energetycznych i fizycznych form i stanów.

Praktyka, trwająca zwykle od 3 do 4 godzin, rozwija się przez różne stany dynamiki, włączając w to zarówno czas cichej, prywatnej, uwewnętrznionej aktywności, jak i wysokiej energii oraz tanecznych interakcji.

Więcej o Underscore: https://nancystarksmith.com/underscore/

Podczas niedzielnego spotkania wprowadzenie do Underscore i facylitację poprowadzi Natalia Oniśk.

13.30-14.30 wprowadzenie

15.00-18.00 Underscore

Informacja dla uczestników: Wprowadzenie jest obowiązkowe dla osób, które nie brały wcześniej udziału w Underscore, a dla pozostałych zalecane. Trzeba też być na czas i zostać do końca. Warto wziąć notatnik lub/i coś do rysowania, owoce, orzechy lub czekoladę i ubrać się na cebulkę.

Więcej o Underscore: https://nancystarksmith.com/underscore/

Zapisy: cig.iceland@gmail.com

Koszt: 30 zł. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na działalność statutową Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot, w ramach akcji Taniec dla Ziemi. 

Uwaga organizatora: wrzuć więcej, jeśli możesz. A jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, napisz do nas, możesz pomóc przy organizacji wydarzenia w zamian za udział https://pracownia.org.pl/

Prowadząca: 

Natalia Oniśk jest performerką i aktywistką związaną z kontakt improwizacją (praktykuje i uczy tej techniki). Zafascynowana Undrescorem od pierwszego spotkania w 2011 roku. Uczyła się od Nancy Stark Smith i jest zaangażowana w badanie i popularyzowanie tej praktyki.

Współorganizatorem wydarzenia jest Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Art Stations Foundation (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:30

Poznań: Studio Słodownia 3 / Stary Browar Nowy Taniec, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close