Poznań/Scena Robocza: „Sobą tańczenie” – warsztaty alternatywnej motoryki; prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz i Aniela Kokosza

Zdjęcie: Poznań/Scena Robocza: „Sobą tańczenie” – warsztaty alternatywnej motoryki; prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz i Aniela Kokosza

fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach tegorocznej edycji projektu Kraina Olimpia poznańska Scena Robocza zaprasza na warsztaty Sobą tańczenie – warsztaty alternatywnej motoryki, czyli ruchu z uważnością na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty skierowane są do uczestników w wieku 7-12 lat i będą odbywały się w grupie mieszanej: osób bez i z niepełnosprawnościami.

Prowadzące o warsztatach:

Postaramy się rozpoznać proste, uniwersalne zasady określające ruch. Poprzez pracę w technice tańca współczesnego, a także z własnym, improwizowanym, intuicyjnie wyodrębnionym materiałem ruchowym. Będziemy szukać języka artystycznego budującego prosty komunikat z odbiorcą. Podążymy ścieżką, na której ciało determinuje myśl, a myśl ciało. To współistnienie jest dla nas warunkiem kreowania ruchu w pełni świadomego, a jednocześnie pozwalającego na swobodny przepływ energii. Odwołamy się do ruchu spontanicznego, naturalnego, wplatając w warsztat także inne dziedziny sztuki. Zastanowimy się nad formami wyrazu, które są nam najbliższe. Otworzymy ciała. Uwolnimy energię. Zatańczymy sobą.

Podczas warsztatów będziemy korzystać z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, sensoryki. Zależy nam na stworzeniu możliwości różnorodnych spotkań sztuki i siebie nawzajem. Poprzez kontakt z różnymi formami ekspresji, chcemy rozwijać potrzebę tworzenia oraz poczucie sprawczości.

To, co robisz i jak myślisz, jest inspirujące, jest sztuką!

Będziemy się poruszać, dyskutować, słuchać, odbierać, pobudzać, wątpić, obserwować, być. Tematem naszych spotkań/działań będzie przeżycie wspólnego doświadczenia. Zaprosimy do ruchu, tańca, wspólnego tworzenia, a przede wszystkim, będziemy partnerować Uczestnikom w budowaniu idealnej dla nich kreatywnej przestrzeni i dobrej relacji.

 

Spotkanie na podsumowanie będzie realizacją wspólnych pomysłów, odpowiedzią na potrzeby, obszarem wyrażenia indywidualnej i grupowej ekspresji.

 

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież, także z niepełnosprawnościami ruchowymi, zaburzeniami SI, z zespołem Downa, wszystkich otwartych na ruch i relacje. Zapraszamy wszystkie warsztatowiczki i warsztatowiczów, rodzinę i przyjaciół!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy: biuro@scenarobocza.pl

 

Szczegółowe informacje o zapisach i harmonogramie na stronie:  http://www.scenarobocza.pl/spektakl/warsztaty-soba-tanczenie/

Wydarzenie: FB

Prowadzące:

Aniela Kokosza – tancerka, performerka, pedagożka tańca, choreoterapeutka; ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (2008) oraz 2-letni kurs instruktorski o profilu taniec współczesny pod patronatem MKiDN w Bydgoszczy (2006). Obecnie studiuje w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Kształciła się oraz uczestniczyła w projektach i festiwalach tanecznych w Polsce, Czechach, Włoszech, Austrii i Niemczech (Folkwang Universität der Künste Essen). Od 2008 roku pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele człowieka. Pracuje pedagogicznie: ze studentami tańca, prowadząc regularnie autorskie warsztaty, realizując projekty edukacyjne i społeczne. Współpracowała m.in. z: Kayą Kołodziejczyk, Isabelle Schad, Andrzejem Adamczakiem, Małgorzatą Haduch, Agnieszką Noster, Januszem Orlikiem, Henrikiem Kaalundem, a także z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Centrum Kultury Zamek, Sopockim Teatrem Tańca, Centrum Sztuki Dziecka, Fundacją Malta, Galerią Arsenał w Białymstoku.

Agnieszka Dubilewicz – kulturoznawczyni, animatorka, aktorka Studia Teatralnego Blum, studentka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych oraz słuchaczka interdyscyplinarnych wykładów w ramach Akademii Miasta. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu „Rozwoju publiczności” w ramach programu Connect. Realizatorka projektu Mozaika z pamięci, dotyczącego historii Osiedla Piastowskiego. Współpracowała z Otwartą Strefą Kultury – Łazarz w ramach projektów Włącz Łazarz oraz Nowi Bohaterowie. Uczestniczka Szkoły Pedagogów Teatru realizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Od sześciu lat współpracuje z Fundacją Malta. Obecnie studentka kierunku Taniec w kulturze fizycznej przy poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W 2019 roku była jedną z uczestniczek bytomskiego laboratorium Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic organizowanego przez British Council i Instytut Muzyki i Tańca.

***

Wydarzenie jest częścią projektu Kraina Olimpia 2020 współfinansowanego ze środków Miasta Poznań.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki; początek na placu przed dawnym Kinem Olimpia); godz. 11.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close