Poznań/Short Waves Festival 2017: „Dances with Camera” – konkurs krótkometrażowych filmów tanecznych cz. I

Zdjęcie: Poznań/Short Waves Festival 2017: „Dances with Camera” – konkurs krótkometrażowych filmów tanecznych cz. I

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Dances with Camera odbywa się w ramach Short Waves Festival. Jest to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz szeroko pojęta fizyczna ekspresja. Konkurs jest otwarty na filmy tańca – niezależnie od ich stylów i gatunków. Do udziału w selekcji zaproszone są również formy dokumentalne oraz eksperymentalne, łączące różne gatunki filmu, sztuk wizualnych i mediów. Podczas dwóch dni pokazów konkursowych Dances with Camera 2017 w Kinie Muza w Poznaniu (ul. Św. Marcin 30) zaprezentowane zostaną dwa zestawy wybranych filmów. Selekcjonerką konkursu Dances with Camera jest Regina Lissowska-Postaremczak. Jurorami tegorocznej edycji konkursu będą: Gábor Pintér, Koen Victoor i Andrzej Grabowski.

Program – dzień 1:

Songs of the Underworld, Holandia 2016, 6’, reż. Nicola Hepp, produkcja: Stiching Nicola Hepp Dansproducties
Gdy na ekranie przeplatają się obrazy starszej i młodszej pary, widzowie rozumieją, że nie jest to tylko historia o straconej młodości.

Nicola Hepp – absolwentka wydziału tańca współczesnego oraz choreografii Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Od 2002 roku naucza techniki release, improwizacji, kompozycji.

Coire Ruadh, Wielka Brytania 2015, 10, reż. Katrina McPherson, Simon Fildes, produkcja: Goat Media Ltd
Przejście od oswojonego do dzikiego jest dla większości ludzi intymnym przeżyciem, które nie pozostawia widocznego śladu na mapie.

Katrina McPherson – tancerka, choreografka  reżyserka. Od 17 lat tworzy filmy taneczne oraz programy telewizyjne. Od 1996 roku współpracuje z Simonem Fildesem pod szyldem „Goat”.

Simon Fildes – absolwent biologii i obrazowania elektronicznego, artysta niezależny i publicysta.

Néants, Kanada 2015, 943, reż. Nellie Carrier, produkcja: Audrey Laroche
Los czterech osób legnie w gruzach. Film stanowi refleksję nad żałobą i rozczarowaniem.

Nellie Carrier – reżyserka, pochodzi z Quebecu. Ukończyła studia filmowe, pracowała jako tancerka. Jest autorką filmu Néants, producentka filmów krótkometrażowych i fabularnych.

Life Is a Dance, Niemcy 2015, 442, reż. Sebastian Linda, produkcja: Sebastian Linda
Życie rozpoczyna się wraz z biciem serca. To niekończąca się piosenka. Jednak mówią ci, żebyś nie słuchał. Mówią ci, żeby zignorował. Ale teraz wiesz, że ich obietnice były kłamstwem. Wznosisz się do nieba, aby się ruszać, aby tańczyć.

Sebastian Linda – ur. w 1984 roku w Niemczech; artysta wideo, skater, reżyser, pisarz, autor Born to Skate, laureate kilku nagród, m.in. Webvideo Prize w 2014 i 2015 roku.

Die Stille (Still), Niemcy 2016, 2910, reż. Lily Erlinger, produkcja: Leslie-Alina Schäfer, Marvin Rössler
Jak można pożegnać się z czymś, co nigdy nie istniało? Zawodowa balerina próbuje poradzić sobie z konsekwencjami nieodwracalnej decyzji.

Lily Erlinger – ur. w 1988 roku w Niemczech, pisarka, reżyserka. Pracowała w wielu krajach na całym świecie. Jest absolwentką Uniwersytetu Harvarda, obecnie studiuje reżyserię filmów fabularnych w Filmakademie Baden-Württemberg.

Aquarius, Rosja 2016, 909, reż. Timo Zhalnin, produkcja: Storm Production
Film jest metaforą tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Ironią metafory jest fakt, że aby wyrosnąć, zasiane ziarno musi obumrzeć.

Timo Zhalnin – ur. w 1981 roku w Nowokuznietsku na Syberii, reżyser, scenarzysta, publicysta. Jest absolwentem Sankt-Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu Kina i Telewizji i założycielem petersburskiego Młodzieżowego Teatru Plastycznego, którego dyrektorem był przez trzy lata.

Jilava, USA 2016, 850, reż. John T. Williams, produkcja: Cinema Dance Productions
Jilava opowiada historię zagranicznego misjonarza przetrzymywanego w niesławnym rumuńskim komunistycznym więzieniu. Czy jego wiara przerwa 12 lat prześladowań oraz psychicznych i fizycznych tortur? Czy komunizm złamie jego duszę?

John T. Williams – reżyser filmów tanecznych; absolwent studiów filmowych w San Francisco State University. Jego filmy prezentowano na ponad 80 festiwalach filmowych w Ameryce Południowej, Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

Through My Street, Szwajcaria 2015, 457, reż. Piet Baumgartner, produkcja: Piet Baumgartner
Para pracowników przygotowuje się do zwyczajnego dnia. On robi kanapki, kiedy ona śpiewa piosenkę przed telewizorem. Jednak gdy dotrą do pracy, ich dzień niespodziewanie nabierze artystycznego wymiaru.

Piet Baumgartner – ur. w 1984 roku w Dieterswil – pisarz, reporter telewizyjny i dziennikarz, absolwent reżyserii na Zuryskej Akademii Sztuk Pieknych, autor projektów teatralnych, filmów krótkometrażowych i scenariuszy.

Promenade, Argentina 2015, 854, reż. Cirila Luz Ferron, produkcja: Proyecto en Bruto
Są czasem, ciszą i przestrzenią. Są kątami widzenia, ciemnością i światłem. Są ich domem. Promenade proponuje nietypowe podejście do tańca, wideo i architektury, po to, by odnaleźć nowe interpretacje przestrzeni.

Cirila Luz Ferron – tancerka, profesorka wydziału komunikacji audiowizalnej Universidad Nacional de La Plata w Argentynie.

Exquisite Corps, USA 2016, 549, reż. Mitchell Rose, produkcja: Ohio State University Department of Dance
42 współczesnych choreografów łączy się, tworząc taneczny list miłosny.

Mitchell Rose – reżyser filmów krótkometrażowych, autor utworów komediowych i filmów tanecznych, pierwszy absolwent studiów tanecznych w Tufts University; obecnie professor Ohio State University.

Łączny czas: 98’.

Bilety: 10 zł, dostępne na stronie www.bilety24.pl (link powyżej) oraz w Kinie Muza
Język: PL + ENG

 

Bilety: http://bit.ly/2nju4HN


Organizator: Short Waves Festival, Fundacja Ad Arte, Kino Muza w Poznaniu
www.shortwaves.pl
www.adarte.pl

#swf2017 #beyondborders #danceswithcamera

Logo Dances with Camera (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:45

Poznań: Kino Muza, ul. Św. Marcin 30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close