Poznań/Short Waves Festival 2019: „Dances with Camera” – konkurs krótkometrażowych filmów tanecznych cz. I

Zdjęcie: Poznań/Short Waves Festival 2019: „Dances with Camera” – konkurs krótkometrażowych filmów tanecznych cz. I

projekt plakatu Ilona Binarsch

Wersja do druku

Udostępnij

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. W ramach pokazów prezentowane są filmy tańca z całego świata, odsłaniające przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji i filmowego obrazowania. W tym roku organizatorzy wyselekcjonowali 18 produkcji z 14 krajów, które będą konkurowały o uznanie Jury i publiczności. W programie znalazły się zarówno filmy fabularne, jak i abstrakcyjne, projekty eksperymentalne i tradycyjne, wykorzystujące różne języki sztuki filmowej i choreograficznej. Są wśród nich propozycje refleksyjne, ale też filmy urzekające humorem. Oprócz pokazów konkursowych w tym roku zaplanowany jest także specjalny pokaz Dances with Camera: Germany Now! – wyjątkowa selekcja filmów tańca niemieckich artystów, przygotowana we współpracy ze stowarzyszeniem Tanzrauschen z Wuppertalu oraz Pool Internationales TanzFilmFestival z Berlina.

Dances with Camera jest częścią Short Waves Festival już od 6 lat, a pokazy konkursowe niezmiennie cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników tańca, jak i filmu.

Program Dances with Camera cz. I:

Red Dirt Dances

Wśród codziennych czynności, takich jak zamiatanie, gładzenie ściany z cegły suszonej na słońcu i jazda na rowerze, są chwile wzmożonej aktywności: kameralny duet w lesie, flirt w sypialni, zaklęcie rzucone podczas gry w karty.

USA 2018. 15’. Reżyseria: Marta Renzi.

In the House of Mantegna

Rzeczywistość, która zawsze objawia się jako sprzeczność – miejsce, w którym sprzeczności współistnieją i splatają się w arabesce, gdzie wszystko jest obecne i nic nie jest wykluczone.

Italy 2017. 7’. Reżyseria: Michele Manzini.

Bailaora

Wojna. Dziecko. Sen. Bailaora jest trzecim i ostatnim krótkim filmem w trylogii Luz & Oscuridad.

Hiszpania 2018. 15’. Reżyseria: Rubin Stein.

La Volière

Dwoje kochanków spotyka się w szaleńczym tańcu.

Kanada 2017. 14’. Reżyseria: Vincent René-Lortie.

Perpetual Motion

Krótki, taneczno-artystyczny film, który przygląda się związkom, seksualności, miłości i samotności. Film jest pojedynczym, płynnym ujęciem, które porusza się wokół zatłoczonego baru, zatrzymując się na różnych parach i osobach, których wewnętrzne światy nagle ujawniają się poprzez taniec.

Izrael 2018. 6’. Reżyseria: Micah Smith.

Vanitas

W piekle Boscha została skazana na przyglądanie się własnemu odbiciu. Na zawsze. Potępiona przez swoją próżność, sama jest próżnością. Duch, który wędruje przez ciemność Ogrodu Rozkoszy Ziemskich. Ona jest vanitas.

Brazylia 2017. 6’. Reżyseria: Vinícius Cardoso.

Competing for Sunlight: Ash

To część serii krótkich filmów tanecznych, w której bohaterami są różne gatunki drzew i taniec, opowiadające osobliwe krótkie historie. Ash był inspirowany smutnym losem europejskiego jesionu, który reżyserka łączy z osobistą stratą w swoim życiu.

Austria 2017. 4’. Reżyseria: Dagmar Dachauer.

Through the Supermarket in Five Easy Pieces

Rodzina stara się przetrwać cotygodniowe zakupy spożywcze i nie rozpaść się. Czy będzie w stanie zdobyć zaopatrzenie i opuścić sklep w komplecie?

Finlandia 2017. 9’. Reżyseria: Anna Maria Joakimsottir-Hutri.

Digital Afterlives

Dowcipne i kapryśne rozważania o wolnej woli, tożsamości i życiu pozagrobowym. Narracja powstała w wyniku zderzenia elementów nieprawdopodobnych: tańca, kodu cyfrowego i Franciszka Liszta.

Australia 2018. 5’. Reżyseria: Richard James Allen, Karen Pearlman.

And So Say All of Us

52 wybitnych międzynarodowych choreografów łączy się w łańcuch miłości do tańca. Film powstał na zlecenie Brooklyn Academy of Music, na cześć 35-letniej służby Josepha V. Melillo jako producenta wykonawczego.

USA 2018. 10’. Reżyseria: Mitchell Rose.

Więcej informacji: www.shortwaves.pl

Facebook: www.facebook.com/festiwalshortwaves

Organizator: Fundacja Ad Arte

Finansowanie: Miasto Poznań

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42. Pokaz konkursowy.

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close