Poznań/Short Waves Festival 2019: „Dances with Camera” – konkurs krótkometrażowych filmów tanecznych cz. II

Zdjęcie: Poznań/Short Waves Festival 2019: „Dances with Camera” – konkurs krótkometrażowych filmów tanecznych cz. II

projekt plakatu Ilona Binarsch

Wersja do druku

Udostępnij

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. W ramach pokazów prezentowane są filmy tańca z całego świata, odsłaniające przed widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji i filmowego obrazowania. W tym roku organizatorzy wyselekcjonowali 18 produkcji z 14 krajów, które będą konkurowały o uznanie Jury i publiczności. W programie znalazły się zarówno filmy fabularne, jak i abstrakcyjne, projekty eksperymentalne i tradycyjne, wykorzystujące różne języki sztuki filmowej i choreograficznej. Są wśród nich propozycje refleksyjne, ale też filmy urzekające humorem. Oprócz pokazów konkursowych w tym roku zaplanowany jest także specjalny pokaz Dances with Camera: Germany Now! – wyjątkowa selekcja filmów tańca niemieckich artystów, przygotowana we współpracy ze stowarzyszeniem Tanzrauschen z Wuppertalu oraz Pool Internationales TanzFilmFestival z Berlina.

Dances with Camera jest częścią Short Waves Festival już od 6 lat, a pokazy konkursowe niezmiennie cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników tańca, jak i filmu.

Program Dances with Camera cz. II:

Vanity 

Vanity kreśli w jednym ujęciu labirynt przeoczonych spotkań, w których trajektoria, choć ciągła, pozostaje nieuchwytna. Historia składa się z zagadki, której wiele wskazówek odzwierciedla uczucie podejrzenia, które w połączeniu z zamieszaniem zmienia się w histeryczną ucieczkę w środku nocy.

Francja, USA 2017. 11’. Reżyseria: Florent Schwartz.

Waiting for Color

Dokumentalny film taneczny, ukazujący trudną rzeczywistość prześladowań LGBTQ+ w czeczeńskim regionie Rosji. Film został zainspirowany zeznaniami z aresztowań, tortur i szantażu, któremu homoseksualni Czeczeni poddawani byli do 2017 roku.

Bułgaria, USA 2018. 7’. Reżyseria: Kosta Karakashyan.

 

Una Danza Dentro (A Dance Within)

W luksusowym salonie tańczy kobieta, podczas gdy jej nauczyciel dokładnie obserwuje jej ruchy. Z biegiem czasu skomplikowana choreografia i wydarzenia dnia codziennego zaczynają niweczyć intymny związek, wydobywając wewnętrzne napięcie.

Włochy 2018. 25’. Reżyseria: Omar Soffici.

Altera

Altera, to inny. To inność, która byłaby ciężarem i którą odrzucamy. Co wówczas pozostaje, aby budować nasze punkty odniesienia, naszą tożsamość i nie pogrążać się w odmienności, odnajdując Francja 2018. 11’. Reżyseria: Baptiste Rouveure.

Svavar Knutur – The Hurting

Życie Pawła nie oszczędza. W wieku 45 lat jest szkolnym woźnym i musiał zrezygnować ze swojego marzenia o pilotowaniu samolotu. Dni mijają mu na sprzątaniu szkoły, a wieczory spędza w miejscowym pubie lub na lotniskach.

Niemcy 2018. 5’. Reżyseria: Kay Otto.

 

Time Subjectives in Objective Time

Troje tancerzy przenosi się z miejsca na miejsce w starej rosyjskiej fabryce, afirmując moment stagnacji w nieskończonym czasie.

Finlandia, Rosja 2017. 6’. Reżyseria: Kati Kallio.

 

Sisters

Trzy siostry dorastają w rozbitym domu. Są zależne od siebie i przetrwają tak długo, jak długo będą razem. Ale czy więź miłości między nimi jest wystarczająco silna, by przezwyciężyć ich ponurą rzeczywistość?

Holandia 2018. 15’. Reżyseria: Daphne Lucker.

Traverse

Traverse wplata występ pięciu kobiet w tkaninę zbiorowego doświadczenia, ukazując połączenie tańca, ruchu i głosów, jedność doświadczenia w głębokiej, osobistej, a zarazem wspólnej podróży.

Kanada 2018. 13’. Reżyseria: Marlene Millar.

Więcej informacji: www.shortwaves.pl

Facebook: www.facebook.com/festiwalshortwaves

Organizator: Fundacja Ad Arte

Finansowanie: Miasto Poznań

Short Waves Festival 2019 (oryginał)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42. Pokaz konkursowy.

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close