Poznań/Solo Projekt Plus 2016: Kasia Sitarz i Eleonora Zdebiak – pokaz work-in-progress i feedback session

Zdjęcie: Poznań/Solo Projekt Plus 2016: Kasia Sitarz i Eleonora Zdebiak – pokaz work-in-progress i feedback session

Katarzyna Sitarz. Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 19-25 września trwa kolejna część rezydencji Katarzyny Sitarz w ramach programu dla choreografów SOLO PROJEKT PLUS 2016 prowadzonego przez Stary Browar Nowy Taniec/Art Stations Foundation w Poznaniu. We wrześniowej rezydencji biorą udział Katarzyna Sitarz oraz dramaturżka Eleonora Zdebiak. Drugą rezydentką programu SOLO PROJEKT PLUS 2016 jest Ania Nowak. Opiekę artystyczną nad twórczyniami sprawuje brytyjski kurator tańca i coach Bush Hartshorn. Rezydentki pracować będą nad swoimi spektaklami, których premiery zaplanowane są na grudzień 2016 roku. Przy okazji rezydencji Katarzyna Sitarz pokaże fragmenty swojej pracy w ramach sesji feedbackowej w sobotę, 24 września 2016 roku o godzinie 16.00 w Studio Słodownia +3 w Poznaniu (Stary Browar, ul. Półwiejska 42). Pokaz będzie okazją do wspólnego trenowania metody Critical Response, z której warsztaty podczas tegorocznego Malta Festival Poznań poprowadził Bush Hartshorn.

Warsztat stanowił wprowadzenie w podstawy Komunikacji Bez Przemocy (Non Violent Communication/NVC) oraz w główne założenia Programowania Neurolingwistycznego (NLP) – metod, które aplikować można zarówno w kontekście pracy twórczej, jak i w życiu codziennym. Zajęcia oparte były głównie na formacie i z wykorzystaniem metodologii wymiany feedbacku Critical Response opracowanej przez amerykańską choreografkę Liz Lerman.

Katarzyna Sitarz – tancerka, performerka, choreografka, instruktorka, podróżniczka, urodzona w Szczecinie, gdzie od wczesnych lat rozpoczęła edukację muzyczną, taneczną i artystyczną. Studiowała filologię słowiańską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończyła CODARTS/ Rotterdam Dance Academy, kształcąc się na wydziale tańca i choreografii. W 2007 roku za swoją pracę When the last candle is blown out… została wyróżniona nagrodą publiczności na 8th Solo Dance International Festival w Budapeszcie oraz podwójną nagrodą za wykonanie i choreografię na 11th International Solo­Dance­Theater Festival w Stuttgarcie. Występowała między innymi w Holandii, Niemczech, Czechach, Polsce i Brazylii. Była stypendystką holenderskiego Ministra Kultury i Edukacji (Huygens Program), polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Stypendium „Młoda Polska”) oraz kilkakrotnie – Prezydenta Miasta Szczecin. W 2010 roku została nominowana do programu The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative (USA/Szwajcaria), gdzie miała przyjemność poznać i pracować z amerykańską choreografką Trishą Brown. Była stypendystką DanceWeb 2010 przy ImPulsTanz Festival w Wiedniu. W 2011 roku dzięki Tanja Liedtke Foundation, wyjechała do Australii, gdzie odbyła rezydencję artystyczną, pracując nad home project oraz współpracowała z australijską choreografką Lucy Guerin. Wraz z zespołem 17th ASEF University (Asian­European Foundation) stworzyła w Malezji wystawę fotograficzną na temat światowego niematerialnego dziedzictwa narodowego. W 2012 roku zaproszona zostala do OMI International Dance Collective w Ghent, USA, a w 2013 roku uczestniczyla w pierwszej edycji eksperymentalnego programu sztuk performatywnych – SMASH Berlin. Katarzyna jest jedna z inicjatorek niezależnego amsterdamskiego kolektywu Area59, który stanowi platformę artystycznej wymiany, współpracy oraz regularnego szeroko pojętego treningu performatywnego.

Bush Hartshorn / UK

Po wieloletniej karierze kierowcy ciężarówki, Bush studiował i ukończył w 1982 roku Dartington College of Arts na wydziale teatru. Od tamtej pory pracuje jako dramaturg, performer, kurator festiwali i dyrektor artystyczny instytucji kultury w Anglii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, a ostatnio w Danii, gdzie do stycznia 2015 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego domu tańca Dansehallerne Copenhagen. W 2009 roku Bush ukończył także kurs trenerski z zakresu Relational Dynamics, który znacząco wzmocnił jego pracę jako mentora/opiekuna młodych artystów. Prowadzi warsztaty i wygłasza wykłady na całym świecie.

Bush Hartshorn jako opiekun Solo projekt 2013

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close