Poznań/„Solo Projekt Plus 2019”: Martyna Lorenc „Poczucie, że tak właśnie jest”/ Rafał Pierzyński „Losing the Form in the Darkness”

Zdjęcie: Poznań/„Solo Projekt Plus 2019”: Martyna Lorenc „Poczucie, że tak właśnie jest”/ Rafał Pierzyński „Losing the Form in the Darkness”

Martyna Lorenc „Poczucie, że tak właśnie jest”. Ilustracja: Ludmiła Kaczmarek

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu zapraszają na pokaz dwóch spektakli, zrealizowanych w ramach Solo Projekt Plus 2019. Podczas wspólnego wieczoru swoje prace  pokażą Martyna Lorenc (solo) i Rafał Pierzyński (duet). Obie powstały we współpracy z opiekunką artystyczną projektu, Daliją Aćin Thelander.

 

Martyna Lorenc: Poczucie, że tak właśnie jest

Od artystki:

Moja aktualna praktyka ruchowa koncentruje się na poszukiwaniu i zgłębianiu ucieleśnionych wyobrażeń. Pozwala ona przekształcać się ciału w wielorakie byty i przyznaje mu swego rodzaju autonomię – własny język i sprawczość. W spektaklu zestawiam tę praktykę ze swoimi wczesnymi doświadczeniami ruchowymi – dziecięcą karierą gimnastyczną zdominowaną przez dyscyplinę i rywalizację – i za filozofką Catherine Malabou stawiam pytania o ontologiczną plastyczność i możliwości świadomej zmiany. Jak jesteśmy kształtowani przez nasze działania? Jak stajemy się czymś/kimś poprzez własne wyobrażenia, a jak przez codzienną aktywność i jej jakości? Jakiego rodzaju korzyści kierują naszymi wyborami? I wreszcie, jak wiele uwagi poświęcamy uwarunkowaniom zewnętrznym, a jak wiele krajobrazom i językom, które możemy znaleźć w nas samych?

choreografia, wykonanie: Martyna Lorenc

dźwięk: Andreas Bick, Frost pattern

wideo: archiwum własne

opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander

ilustracja: Ludmiła Kaczmarek

Martyna Lorenc – artystka sztuk performatywnych. Ukończyła studia z kognitywistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia z tańca współczesnego i pedagogiki na uniwersytecie Antona Brucknera w Linz w Austrii. Współpracowała długofalowo z C.O.V. Company Off Verticality/Rose Breuss i Editta Braun Company oraz z choreografami takimi jak: Alexander Gottfarb, Rosalind Crisp, Alexandra Waierstall, Georg Blaschke, David Zambrano oraz innymi. Tworzy własne prace choreograficzne (Garden of desires), prace w eksperymentalnych formatach (sesje klubowe, spektakle improwizowane, itp.) oraz angażuje się w projekty interdyscyplinarne na pograniczu nauki, głównie nauk kognitywnych, i praktyk ruchowych. Od 2018 roku współtworzy kolektyw artystyczny Lab On Stage.

Rafał Pierzyński: Losing the Form in the Darkness

Poruszając się w ciemności, musimy być uważniejsi wobec siebie, być blisko. Gromadząc i posiadając, nieustannie uświadamiamy sobie, że strata jest nieunikniona – nigdy nie mieliśmy trwać. Na górze własnych śmieci musimy się nauczyć dawać i brać z większą troską.

Protect your heart at all costs. (ABRA – No Chill)

choreografia:Rafał Pierzyński

wykonanie: Rafał Pierzyński i Agata Grabowska

muzyka: kolaż (ze wspraciem technicznym Justyny Stasiowskiej)

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander

zdjęcie: Dawid Nickel

produkcja: Art Stations Foundations by Grażyna Kulczyk

Specjalne podziękowania dla Antona Ambroziaka.

W pracy wykorzystywane jest światło stroboskobowe.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close