Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci 2014: Kacper Lipiński „Miękka siła” warsztaty dla dzieci i rodzin

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci 2014: Kacper Lipiński „Miękka siła” warsztaty dla dzieci i rodzin

Fot. Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 10 maja Art Stations Foundation zaprasza do Studio Słodownia +3 na warsztaty z Kacprem Lipińskim w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

Prowadzący warsztaty jest twórcą systemu ruchowego F.G.D (Fight Gravity Dance), który łączy w sobie doświadczenia ruchowe oraz zasady operowania ciałem zaczerpnięte z technik tańca współczesnego i szeroko rozumianych sztuk walki. Jego zajęcia to połączenie siły oraz swobody i piękna tańca. To warsztaty, które przełamują stereotypy w myśleniu o ciele walczącego i tańczącego. Poprzez zaproszenie na nie rodzin pozwalają na odejście od tradycyjnych podziałów wewnątrz grupy. Prowadzący pokazuje, jak silne i zdecydowane mogą być dziewczynki i kobiety, jak pięknie może poruszać się tato, ile gracji drzemie w tańcu-walce pomiędzy ojcem a synem. Podczas tych warsztatów tata może pracować z córką, chłopcy mogą zobaczyć, że walka to nie przemoc, lecz piękno, mamy mają szansę poczuć się silne, a tatusiowie rozluźnieni poprzez taneczność sztuk walki.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Pytania: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

 

Kacper Lipiński – tancerz, grafik, projektant, fotograf. Na początku trenował sztuki walki i pracował jako ich instruktor. Swój kontakt z tańcem rozpoczął natomiast od 2-letniego instruktorskiego kursu z dziedziny tańca współczesnego, ukończonego dyplomem w 2003 roku. W latach 2004-2008 związany był z Polskim Teatrem Tańca, początkowo jako adept, a następnie tancerz. Studiował również na wydziale Historii Sztuki poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Równolegle ze studiami rozpoczął działalność zawodową jako projektant (wnętrza, grafika, scenografia itp.), co spowodowało rezygnację z wcześniejszego kierunku studiów i wznowienie edukacji na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 2006 roku otrzymał licencjat, a w lipcu 2009  –  dyplom magisterski, którego elementem był performans ruchowy A słowo ciałem a z ciała słowo, zaprezentowany w ramach programu performatywnego Stary Browar Nowy Taniec w lipcu 2009.

Debiutem choreograficznym Kacpra Lipińskiego było zrealizowane jako produkcja niezależna solo IME EKTASI, które swoją premierę miało także w poznańskim Starym Browarze w ramach cyklu „Co z tym tańcem?” (październik 2007). Najnowszy solowy spektakl artysty został zrealizowany w ramach programu rezydencyjnego Klubu Żak w Gdańsku (Rezydencja/Premiera) wOkOłO (opieka artystyczna: Trajal Harrell), którego premiera odbyła się w czerwcu 2013 w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013.

W latach 2011/2012 był stypendystą programu edukacyjnego Alternatywna Akademia Tańca organizowanego przez Art Stations Foundation w Poznaniu, biorąc też udział w warsztatach dedykowanych tworzeniu choreografii dla dzieci.

Od 2008 roku jest członkiem kolektywu Movements Factory, założonego w Poznaniu z inicjatywy Iwony Pasińskiej.

Od 2011 roku prowadzi zajęcia i rozwija autorski system ruchowy F.G.D (Fight Gravity Dance), łączący w sobie doświadczenia ruchowe oraz zasady operowania ciałem zaczerpnięte z technik tańca współczesnego i szeroko rozumianych sztuk walki, jak również elementy ćwiczeń wydolnościowych, charakterystycznych dla rozgrzewek i treningów sportowych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42. W godz 10.30-12.00 (dzieci w wieku 3-5 lat ich rodziny) oraz w godz. 13.00-14.30 (dzieci w wieku 7-10 lat ich rodziny).

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close