Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Gazart (chor. Tali Rázga) „Śnieżne oczy”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Gazart (chor. Tali Rázga) „Śnieżne oczy”

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Śnieżne oczy to jedno z najbardziej popularnych i cenionych duńskich przedstawień tanecznych dla niemowląt. Jego prostota i bliskość w spotkaniu z dziećmi, okazuje się ogromnym atutem, a czerpanie garściami z dziecięcego świata emocji sprawia, że spektakl w naturalny sposób dociera nawet do kilkumiesięcznych widzów. Oszczędna estetyka, muzyka grana na żywo, umiejętność zabawy formą i tańcem, to ogromne zalety przedstawienia, dzięki którym widzowie wprowadzeni zostają do bezpiecznego i spokojnego świata kreowanego na ich oczach.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a wszystko dookoła pokryte jest puszystą pierzynką śniegu. Świat okazuje się taki czysty, świeży i zaskakuje Cię na każdym kroku. Wszystko wydaje się inne… atmosfera staje się jak najpiękniejsza, pełna tajemnic poezja. Patrzysz na świat z zupełnie nowej perspektywy – spoglądasz na rzeczywistość śnieżnymi oczami. Inspiracją do powstania spektaklu stał się naturalny, piękny zachwyt dziecka nad śnieżnym krajobrazem. Produkcja czerpie z tej nieograniczonej zdolności najmłodszych do ekspresywnego przeżywania otaczającego świata, które często znajduje odzwierciedlenie nie tylko w sferze werbalnej, ale również ruchowej.

Tali Rázga – tancerka, choreografia, nauczycielka tańca. Jej przedstawienia zgłębiają tematykę ruchowego ujęcia tematów życia codziennego oraz bieżącej problematyki – od konfliktów na Bliskim Wschodzi po Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Tematy i problemy, z którymi spotykamy się na co dzień, przetwarza poprzez język tańca, tworząc niezwykle komunikatywne i przystępne wypowiedzi ruchowe. Twórczość tej duńskiej choreografki jest połączeniem elementów beztroskiej zabawy, spontanicznego działania, z poetycką wrażliwością i dziką energią tańca, w którym splatają się elementy choreograficzne wprost z najpopularniejszych teledysków, łączone z capoeirą i tańcem współczesnym. Jej spektakle przyjmowane są niezwykle pozytywnie przez krytyków, ale przede wszystkim docierają do bardzo szerokiej publiczności – od niemowląt, poprzez nastolatków, na dorosłych skończywszy. W swojej pracy nad spektaklami dla dzieci stara się zawsze patrzeć na świat z perspektywy najmłodszych i to ich „spojrzenie” brać jako główny czynnik swojej sztuki.

 

choreografia Tali Rázga
tańczą Marie Sol Sandberg i Tomomi Yamauchi
muzyka na żywo Søren Dahl Jeppesen
scenografia Ida Marie Ellekilde
dramaturgia Christine Fentz

 

wiek: 6 miesięcy – 4 lat
godzina: 13:00, 16:00
czas trwania spektaklu: 30 minut
bilety: 10 zł/osoba

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close