Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Łukasz Szałankiewicz i Wojciech Morawski „Poszukiwacze dźwięków” – warsztaty dla dzieci

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Łukasz Szałankiewicz i Wojciech Morawski „Poszukiwacze dźwięków” – warsztaty dla dzieci

Fot. LKW Gallery

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty są zaproszeniem dzieci do abstrakcyjnego i pełnego tajemnic świata elektronicznych dźwięków i multimedialnych obrazów. Podczas zajęć grupa dzieci wyruszy w dźwiękową ekspedycję pod przewodnictwem dwóch artystów multimediów, którzy w doskonały sposób umieją dzielić się swoją pasją z najmłodszymi. Wydarzenia odbywa się w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci, któremu patronuje portal taniecPOLSKA.pl. 

Poprzez budowanie ruchomych rzeźb z własnych ciał, łączenie się w długie łańcuchy i wspólne zabawy z użyciem prostych konstrukcji elektronicznych, dzieci wraz z artystami będą odkrywać świat generowania dźwięków i obrazów. Warsztaty są zaproszeniem do małego multimedialnego laboratorium, w którym dzieci będą mogły spróbować swoich sił w konstruowaniu prostych instrumentów elektronicznych, przekonają się jak brzmi cytryna oraz w jaki sposób ruch ich ciała może wpływać na zmiany obrazu. To niezwykłe spotkanie dwóch osobowości polskiej sceny alternatywnej elektroniki, artystów multimediów, których połączyła fascynacja pracą z dziećmi.

 

Łukasz Szałankiewicz – artysta związany z Sanokiem, Krakowem, a ostatnio Poznaniem. Sound designer, historyk, kurator muzyki elektronicznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Gruzji, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Francji, Chinach, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Litwie, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu,Szwecji,Finlandii , Japonii i USA. Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art., Unsound, Wro, a także w Galerii Kordegrada (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i w wielu innych miejscach. W swojej pracy skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach, jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. Poza działalnością stricte muzyczną zajmuje się promowaniem twórców polskich w kraju i za granicą. Współtwórca wydawnictwa Audiotong. Działał również prężnie przy organizacji kilku festiwali. Wydaje albumy jako Zenial oraz dawniej Palsecam, wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim udziela się w projekcie Dizzy Kinetics. Prowadzi również warsztaty dźwiękowe z najmłodszymi oraz tworzy interaktywne instalacje muzyczne dla dzieci, jedna z nich – Dźwiękoświsty prezentowana była podczas Małej Warszawskiej Jesieni i oceniona została przez krytykę jako jedna z ciekawszych instalacji całego festiwalu. Zobacz „Dźwiękoświsty”.

 

Wojciech Morawski – kompozytor, twórca muzyki elektronicznej, kurator i organizator wydarzeń muzycznych, kulturoznawca i przede wszystkim muzyk, poruszający się w stylistyce drone/ambient/minimal, pracujący z techniką sprzężenia zwrotnego. Interesują go konsekwencje pracy na styku jakości lo/hi-fi oraz relacja pomiędzy dźwiękiem a ciałem, a także badanie percepcji dzieci w odbiorze muzyki i obrazu. Kurator Cyklotroniki – kameralnych koncertów muzyki elektronicznej organizowanych wspólnie przez Klubokawiarnię Meskalina oraz Galerię Miejską Arsenał. Jest autorem oraz wykonawcą muzyki do spektakli teatralnych, m.in. w przedstawieniu dla dzieci do 3 roku życia Śpij zrealizowanym w Teatrze Baj w Warszawie oraz Nusia i Wilki w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. W 2012 zrealizował w Japonii przedstawienie taneczno-audiowizualne Gift wraz z japońską choreografką Yuka Seike. Zagrał kilkaset koncertów w kraju oraz zagranicą, m.in. w Japonii, Rosji, Niemczech i Austrii. Współpracował z najważniejszymi instytucjami kultury w Polsce, m.in. Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Brał również udział w najistotniejszych MediaLabach organizowanych w Polsce (2010, 2011), także jako uczestnik warsztatów Master Class.

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close