Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Magdalena Woskowicz „Taniec i opowieść” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Magdalena Woskowicz „Taniec i opowieść” – warsztaty

Fot. z materiałów ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas warsztatów Taniec i opowieść prowadząca Magda Woskowicz, działa intuicyjnie, reagując na indywidualność dzieci i niepowtarzalność każdego spotkania z nimi. Skłania je do otwartości i działania. Uważa, że taniec i rozwijanie wolnej ekspresji, to niezbędny impuls w wydobywaniu ich fascynującego potencjału. Każdy warsztat uczy najmłodszych świadomości ciała, koordynacji, równowagi, poczucia rytmu oraz interpretowania dźwięków. Dostosowane do ruchowych możliwości dzieci choreografie, twórcza i przyjacielska atmosfera sprawiają, że bez trudu podejmują one wyzwania w grupie, wzmacniając społeczne więzi. To wszystko buduje taneczną wspólnotę, wnoszącą do dzieciństwa dużo radości i cennych umiejętności. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala dzieciom otworzyć się na świat i jest alternatywą dla telewizji, gier i komputerów. Rodzicom stwarza możliwość zobaczenia swoich pociech w niecodziennych, a nieraz nawet zaskakujących rolach, a wszystko służy głębszemu poznaniu.

 

Dzieci postrzegają świat w sposób magiczny. Podczas warsztatów mają okazję wejść w wyobrażone role. Ten naturalny dla nich, ważny poznawczo proces identyfikacji, użyty zostanie podczas nauki kroków i zajęć animacji ruchowej. Uruchomienie dziecięcej wyobraźni wprawia je w ruch fizyczny. Opowiadanie podczas choreografii historii, odniesienie do bajki czy znanej dzieciom magicznej postaci, nadaje tańcowi znaczenie. Taki ruch nie jest już abstrakcyjny, służy niczym kostium do wcielania się w magiczne role i przeżywania emocjonujących przygód.

 

Magdalena Woskowicz: „Moje warsztaty to wykorzystanie całej potęgi dziecięcej wyobraźni”.

 

Magdalena Woskowicz, absolwentka kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Zajmowała się krytyką filmową i dziennikarstwem, które porzuciła ostatecznie na rzecz tańca. Zafascynowana techniką tańca współczesnego, marzy o uczeniu jej dzieci już od najmłodszych lat w ramach regularnych spotkań. Uważa, że posiadają one naturalną skłonność do tej formy ruchu, dlatego stara się promować taniec współczesny wśród rodziców. Jako instruktorka tańca specjalizuje się w pracy z najmłodszymi, współpracuje z wieloma przedszkolami na terenie Poznania, jak i poza nim oraz kilkoma szkołami tańca m.in.: Malta Dance School, Dance Center, Studio Baletowe „Solistka”, Champion Dance Studio, Iskra, Studio Tańca Romy Jakubowskiej. Poza praktyką tańca współczesnego, uczestniczyła również w zajęciach z jazzu, dance hallu, baletu, tańca brzucha, hip hopu. Bazując na wszechstronnych doświadczeniach, tworzy program pracy z najmłodszymi w ramach założonego przez siebie „latającego” studia tańca Dance4Balance. Zajmuje się również tańcem z ogniem, rozwija techniki tańca z poi i wachlarzami, których celem jest połączenie pięknej sztuki kuglarskiej z różnymi formami ruchu i ekspresji. Tworzy wraz z czwórką znajomych taneczno – ogniową grupę Insomnia w Poznaniu. Poza tym jeździ na rowerze, medytuje, pisze i jest zadowoloną mamą 6-letniej Bianki.

 

godzina: 10:00 (4-5-latki), czas trwania: 50 minut
godzina: 12:00 (6-8-latki), czas trwania: 60 minut

 

Wejściówki: 5 zł/osoba do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy nie gwarantują, że bilety będą dostępne w dniu warsztatu. Proszą o wcześniejszych zakup wejściówek oraz o zabranie dla dzieci wygodnego obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

 

Szczegóły: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 (zajęcia dla 4-5-latków)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close