Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Marta Romaszkan „Wspólna energia”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Marta Romaszkan „Wspólna energia”

Fot. M. Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci zaprasza na warsztaty poświęcone relacji ciała rodzica i dziecka, polegające na wspólnym poruszaniu się w różnego typu dynamice i energii oraz obserwowaniu, jak te wspólne energie łączą się ze sobą i jak oddziałują na oboje partnerów. Przewidziane są 2 grupy: 11.00-12.00 (dzieci w wieku od 6 miesiący do 2 lata + ich rodzice) oraz 13.00-14.00 (dzieci w wieku od 3 do 5 lat + ich rodzice). Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl.

Uczestnicy nie będą się uczyć konkretnych kroków tanecznych, ale poprzez swobodny ruch nawiązujący do specyficznych energii tańców takich jak balet, taniec plemienny, tango czy ruch tai chi, rozwijać będą własny, wspólny z dzieckiem taniec.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Marta Romaszkan ukończyła kierunek filozofia-komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę nad ruchem rozpoczęła od wschodnich sztuk walki – Tai Chi, którego uczyła się w Chinach, a także Aiki, które studiuje u mistrza teatru Noh i Aiki jiu jitsu – Masato Matsuura w Brukseli. Warsztatowo uczyła się u polskich i zagranicznych pedagogów tańca i choreografów. Dwukrotnie otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca przyznane przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (2012 i 2014), podczas którego uczestniczyła m.in. w warsztatach z jedną z ważniejszych światowych choreografek tworzących spektakle dla dzieci – Daliją Aćin-Thelander. Jako tancerka uczestniczy w instalacji dla dzieci najmłodszych Baby Space autorstwa tejże serbskiej choreografki. Od 2010 roku współpracuje z Patrykiem Lichotą z którym zrealizowała performance multimedialny Strange Lóóp, a także projekty Lightskin oraz Audfit i Echo Clickers. W roku 2013/2014 rezydenci programu „Laboratorium” Centrum Kultury Zamek w Poznaniu z autorskim projektem Friv Move Zamek skupionym na improwizacji w tańcu i muzyce. W roku 2014 prowadzi warsztaty w ramach programu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej „Myśl w ruchu” stworzonego przez Instytut Muzyki i Tańca. Skupia się głównie na pracy nad improwizacją ruchową oraz komunikacją w improwizacji pomiędzy dźwiękiem i ruchem, zafascynowana pracą z dziećmi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close