Poznań: Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Norddans: AB3

Zdjęcie: Poznań: Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Norddans: AB3

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Zadziwiający, dynamiczny i tajemniczy spektakl. Zaskakujący i dopracowany w każdym szczególe sposób komunikowania się z dzieckiem poprzez taniec. Spektakl o cyfrze 3 i trudności bycia czwartym, o rzeczach, które nas otaczają i umiejętności dziwienia się im, pytania skąd się tam wzięły. Prawda i fikcja, rzeczywistość i nierealność, szybkie tempo i niezwykła powolność. Wszystko to w zaledwie trzydziestu minutach intensywnego spotkania o nieoczekiwanych zwrotach akcji.

AB3 rozwija się od ułożonej, linearnej i systematycznej choreografii, do chaotycznego i migoczącego wieloma odcieniami, dzikiego tańca. Tajemnicza scenografia i kostiumy są zaprzeczeniem potocznych wyobrażeń o teatrze dla dzieci, zachwycają mrocznością i dbałością o szczegół. Połączenie ich z choreografią łączącym figury baletowe, tańców dawnych i całkowicie nowoczesne – tworzą wizualnie piękny, melancholijny, zagadkowy i jednocześnie zabawny spektakl. To prawdziwe wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni, z którym skutecznie, choć za każdym razem w inny sposób świetnie radzą sobie mali widzowie.

 

Z recenzji:

Dzieci pokochają ten piękny, melancholijny, tajemniczy i śmieszny spektakl stworzony przez Martina Forsberga. „AB3” ma w sobie pragnienie bycia w ruchu i odkrywania indywidualności poruszania się. Pomimo że dorosłym może ten spektakl wydawać się dziwaczny, okazuje się, że dzieci chłoną go całkowicie.

Lars Landström, „Allehanda”, 16 października 2009

choreografia Martin Forsberg
muzyka Jan Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Aphex Twin
scenografia/kostiumy Jenny Nordberg
obsada Maria Pilar Abaurrea, Jan Spotak, César Garcia, Andrea Vallescar

spektakl dla dzieci od 7 lat wzwyż
czas trwania 30 minut

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: 02.04.2012 / 11:00 i 17:00 / Studio Słodownia +3

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close