Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: „Tańczące rodziny” – hiszpański projekt choreograficzny

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: „Tańczące rodziny” – hiszpański projekt choreograficzny

Fot. materiały Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

To projekt artystyczno-badawczy rozwijany przez hiszpańskich artystów od 2002 roku. Zapoczątkowane podczas podróży do Afryki poszukiwania budowania możliwych relacji ruchowych pomiędzy członkami rodziny, przyniosły efekty w postaci wieloaspektowego projektu rozwijanego nie tylko lokalnie w Hiszpanii, ale angażującego również twórców z całego świata oraz międzynarodowe festiwale. Przez ponad 10 lat warsztatowej pracy artystów, psychologów, pedagogów, badaczy z setkami rodzin, wypracowano metody działania najlepiej sprawdzające się w budowaniu warsztatów angażujących ruchowo wszystkich członków rodziny (dzieci, rodziców, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów itp.).

Podstawowym założeniem w konstruowaniu zajęć jest pojmowanie rodziny jako zbioru osób równych sobie. Ideą warsztatów jest ruchowe zjednoczenie się, zbudowanie intymnych i unikalnych więzi pomiędzy uczestnikami, wsłuchanie się w swoje emocje. Relaksacyjne działania ruchowe pozwalają poczuć się swobodnie, dotrzeć do własnych uczuć i otworzyć na innych. Praca choreograficzna w grupach złożonych z członków tej samej rodziny pozwala na lepsze zrozumienie, budowanie więzi i kształtowanie zaufania. Wyzwalana przez prowadzących swoboda ekspresji ruchowej członków warsztatu, brak podziałów na grupy wiekowe lub płciowe, kształtowanie działań w odejściu od zasady nakazów lub zakazów sprawiają, że warsztat nie tylko odpręża, ale również działa terapeutycznie na jego uczestników.

Wejściówki w cenie 5zł od osoby do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Organizatorzy proszą  o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania należy przesyłać na adres: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, w godz. 11.00-13.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close