Poznań/Stary Browar Nowy Taniec: Maria F. Scaroni „O Bogini…! o odsłanianiu kobiecego ciała w sztukach performatywnych” – wykład

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec: Maria F. Scaroni „O Bogini…! o odsłanianiu kobiecego ciała w sztukach performatywnych” – wykład

Fot. z materiałów Alternatywnej Akademii Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Wykład w formie otwartej rozmowy wzbogaconej licznymi materiałami wizualnymi i rejestracjami konkretnych scenicznych realizacji (zarówno fragmentów kultowych performansów z lat 70., jak i współczesnych prac) dąży do stworzenia krótkiego panoramicznego przeglądu kobiet-performerek, które swoją pracą przyczyniły się do nadania nowych ram kobiecemu ciału jako podmiotowi w sztuce. Ich głosy, struktury, zaklęcia i zmysłowe wykłady dążą do uznania nowych sposobów tworzenia znaczeń i przyczyniają się do powitania w obrębie sztuki, a zwłaszcza choreografii, tego, co potworne, dziwne, zaniedbane i drażniące to, co społecznie wciąż uznawane jest za „normalne”.

 

czas trwania: ok. 1h30
wstęp wolny

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close